Płytki imitujące marmur są wszechstronne

Naturalny marmur to synonim luksusu, klasy i elegancji, jednak jest to materiał bardzo drogi i dość niepraktyczny w domu.

Marmur będzie musiał być bardzo regularnie uszczelniany, w przeciwnym razie nie pozostanie nieprzepuszczalny dla wody i zamiast tego będzie wchłaniał wilgoć, plamił i rdzewiał. Ale jeśli chcesz uzyskać ten sam efekt bez kłopotu z utrzymaniem, powinieneś pomyśleć o płytkach z efektem marmuru.

Płytki imitujące marmur są wszechstronne

Czy warto kupić płytki na wzór marmuru

Płytki imitujące marmur są równie atrakcyjne jak marmur prawdziwy, ale mają szereg praktycznych zalet dla właścicieli nieruchomości. Wybierając płytki do swoich wnętrz, jakość i styl muszą być brane pod uwagę na równi z praktycznością. Jedną z największych zalet płytek gresowych z efektem marmuru jest ich jakość. Płytki imitujące marmur zostały zaprojektowane tak, aby wyglądały dokładnie jak prawdziwy marmur, więc nie zauważysz różnicy. Płytki z efektem marmuru są dostępne w różnych gamach kolorystycznych i efektach, z żyłkami ciemnymi, jasnymi, złotymi. Doskonale wpisują się zarówno we wnętrza współczesne, jak i tradycyjne.

Płytki z efektem marmuru idealnie nadają się do stworzenia łazienki lub kuchni o prawdziwie luksusowym charakterze. Jednak w przeciwieństwie do naturalnego materiału wymagającego konserwacji, płytki o wyglądzie marmuru można traktować jak każdą inną płytkę, bez specjalnego uszczelniacza lub skomplikowanej konserwacji. Jeśli zdecydujesz się na płytki z efektem marmuru lub ścianę lub podłogę, mogą one naprawdę zrobić oszałamiające wrażenie wizualne. Jest to szczególnie widoczne w połączeniu z prostymi wnętrzami bez zbędnych ozdób. W rezultacie możesz stworzyć efektowną ścianę lub podłogę, która naprawdę się wyróżnia.

Płytki na wzór marmuru doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni czy łazience, jak i w salonie czy sypialni. Płytki gresowe nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych oprócz zwykłego czyszczenia w razie potrzeby. Są również odporne na wodę i pękanie, możemy je zatem z powodzeniem zastosować w miejscach narażonych na wilgoć lub duży ruch pieszy. Znajdziemy płytki imitujące marmur z wykończeniem matowym lub błyszczącym w wielu kolorach, rozmiarach i wzorach. W poszukiwaniu ciekawych inspiracji zerknij na https://kaflando.pl.