Czy zlew granitowy to odpowiedni wybór?

Podczas remontu kuchni niejednokrotnie każdy z nas może mieć problem z wyborem odpowiedniego zlewu.

Choć mogłoby się to wydawać dość proste, niejednokrotnie sprawia to naprawdę wiele problemów osobom, które zwyczajnie nie orientują się obecnie w rynku zlewozmywaków, a warto wiedzieć, że obecnie najpopularniejsze są zlewozmywaki granitowe. Z czego są produkowane tego rodzaju zlewozmywaki? Jakie cechy posiadają takie zlewy, które powodują takie zainteresowanie tym rodzajem zlewów? Na te i wiele innych pytań uzyskamy odpowiedzi w dalszej części tego artykułu, także nie zwlekaj i przejdź dalej by poznać tajemnicę sukcesu tychże granitowych zlewów.
Zlewy granitowe to nic innego jak tak zwane zlewy konglomeratowe. Ta druga nazwa jest przyjęta w Polsce jak nazwa handlowa zlewozmywaków powstających z tak zwanych piasków kwarcowych oraz żywicy. Taka masa, która składa się w osiemdziesięciu procentach z piasków (kruszywa) oraz w dwudziestu procentach z odpowiednio skomponowanych żywic, odlewana jest w odpowiednie formy, dzięki czemu zlew otrzymuje odpowiedni kształt, a także właściwości. Czy zlew granitowy to odpowiedni wybór?

Jeśli już jesteśmy przy właściwościach powinniśmy powiedzieć o tym, że przede wszystkim, zlewy granitowe są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, to zasługa zastosowania odpowiednio mocnych żywic.

Ponadto zlewozmywaki granitowe są odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania, a także odbarwienia, które mogą powstawać w wyniku częstego zmieniania temperatury działającej na powierzchnię takiego zlewu. Jeśli mówimy o typach tego rodzaju zlewów to warto powiedzieć, że możemy znaleźć zarówno zlewy jednokomorowe jak również zlewy dwukomorowe. Ponadto zlewy granitowe występują w najróżniejszych konfiguracjach pod względem kształtu, prostokątne, kwadratowe, okrągłe czy owalne. zlew granitowy staje się coraz bardziej popularny przede wszystkim ze względu na to, że jest niezwykle wytrzymały względem swojej ceny.