Jaka jest różnica pomiędzy panelami a drewnianą podłogą?

Jeśli planujesz remont domu lub dopiero go budujesz, nie możesz zapomnieć o wysokiej jakości wykończeniu podłogi.

Zazwyczaj właściciele domów, mieszkań i biur wybierają spośród paneli podłogowych i podłóg drewnianych i są to najpopularniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o wykończenie podłóg w pomieszczeniach.

Jaka jest różnica pomiędzy panelami a drewnianą podłogą?

Obecnie panele podłogowe produkuje się inaczej niż kiedyś

Podłogi z paneli laminowanych składają się z kilku warstw wytrzymałych materiałów. Warstwa dolna nazywana jest warstwą stabilizującą, która jest odporna na wilgoć. Warstwa ta jest następnie pokryta syntetycznymi płytami pilśniowymi dla zwiększenia wytrzymałości. Warstwa fotograficzna przechodzi nad płytami pilśniowymi, tworząc wzór. Całość jest następnie pokryta wyraźnym wykończeniem żywicy melaminowej. Podłogi z twardego drewna są zbierane z drzew, formowane w deski, a następnie piaskowane, aby uzyskać gładkość. Są również dostępne w różnych cięciach i rozmiarach i pochodzą z niezliczonych gatunków drewna. Taka podłoga jest znana z ciekawych słojów i naturalnych odcieni, od jasnego beżu do głębokiego brązu.

Materiały syntetyczne stale się poprawiają, dzięki czemu panele podłogowe wyglądają znacznie lepiej, niż kiedyś. Istnieją niezliczone możliwości imitacji, ponieważ warstwa fotograficzna może replikować inne materiały, takie jak kamień, tkanina, bambus i korek. Podczas kopiowania drewna podłoga ta może nadal wyglądać nie tak oryginalnie ze względu na sztuczną regularność słojów drewna w warstwie fotograficznej. Błyszcząca faktura wierzchniej warstwy paneli może również wyglądać inaczej niż tradycyjne lite drewno. Jeśli chcesz zainstalować podłogi z paneli, musisz również wziąć pod uwagę jakość produktu, dlatego warto wybrać panele podłogowe od znanego producenta.

Na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/ możesz zakupić panele podłogowe w różnych kolorach. Podłogi z paneli łatwo jest utrzymać w czystości za pomocą lekkiego odkurzacza oraz przetarcia wilgotnym mopem, ponieważ nie zatrzymują kurzu i alergenów, jak robią to dywany. Są one zatem odpowiednie dla osób z astmą i alergiami. Podłogi z paneli mają mniejsze prawdopodobieństwo blaknięcia lub zmiany koloru w wyniku nadmiernego nasłonecznienia, niż podłogi z drewna.