Naturalne drewno to odpowiedni materiał na eleganckie podłogi

Podłogi drewniane mają ponadczasowy wygląd, wyjątkowe organiczne ziarna, nieoczekiwane sęki i naturalną teksturę, która jest trudna do pełnego skopiowania dla jakiegokolwiek innego materiału wykończeniowego.

Na parkietach i podłogach drewnianych można także zastosować różnorodne wykończenia i mogą być one pokryte woskiem lub specjalnym olejem dla dodatkowego połysku. Jeśli wybierzesz jaśniejszy gatunek, taki jak biały dąb, możesz również dodać ciekawsze bejce, oraz takie jak kolory czerwony, niebieski, a nawet fioletowy.

Naturalne drewno to odpowiedni materiał na eleganckie podłogi

Podłogi drewniane oferują wiele różnych wykończeń

Przed decyzją o zakupie podłóg drewnianych należy wziąć pod uwagę kilka czynników, oprócz ceny i koloru desek. Podłogi drewniane są łatwiejsze do zarysowania niż panele podłogowe, dlatego niewłaściwa pielęgnacja może wpłynąć na ich piękno. Niektóre gatunki są również bardziej podatne na przebarwienia, gdy są wystawione na światło słoneczne przez dłuższy czas. Ogólnie rzecz biorąc, podłoga drewniana jest droższa w zakupie i montażu. Im mocniejsze i twardsze drewno, tym więcej będzie kosztować podłoga. Egzotyczne gatunki drewna również kosztują znacznie więcej niż drewno krajowe. Trzeba również wziąć pod uwagę dodatkowe koszty wykończenia, pielęgnacji i woskowania podłogi drewnianej.

Podłogi drewniane wstępnie wykończone są najbardziej popularne wśród majsterkowiczów. Deski są wstępnie wykończone określonym rodzajem środka chemicznego lub bejcą i ochronną warstwą wierzchnią i są gotowe do instalacji. Niedokończone drewno jest częściej używane przez profesjonalnych instalatorów podłóg. Deski są kupowane w stanie surowym i wykańczane na miejscu po montażu, które można dostosować do wymagań i potrzeb właścicieli domów. Wykończenie podłóg na miejscu może również zapewnić dodatkową ochronę dzięki dodanym środkom chemicznym, aby zapobiec zawilgoceniu lub zarysowaniom podłogi drewnianej.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem podłogi drewnianej, zajrzyj na stronę https://panelstyl.com.pl/produkty/podlogi-drewniane/. Znajdziesz tam materiały wykończeniowe na podłogi od renomowanych producentów, którzy oferują produkty najwyższej jakości i trwałości.