Krzesła w stylu skandynawskim pasujące do każdego wnętrza

Najważniejsze przy komponowaniu wnętrz są odpowiednio dobrane meble, zgrane kolory i ciekawe dodatki. Nie tylko jednolite kolory mogą sprawić, że wnętrze naszego domu ożywi się.

Bardzo ładnie komponują się i tworzą ciekawy wygląd różne wzory i faktury na meblach i wypoczynkach. Kwiatki na poduszkach, koła, czy różnokolorowe pasy stają się coraz bardziej modne w nowoczesnych wnętrzach. Mimo różnych kształtów i kolorów, nie sprawiają pstrokatego wrażenia, głównie dzięki formom, jakie prezentują meble. Trendy w projektowaniu łączą ze sobą harmonizujące i uzupełniające się klasykę i nowoczesność, zdobioną różnymi strukturami tkanin, zarówno welurem, wełną czy akrylem. Często projektanci wykorzystują w swych projektach kolor rozświetlający wnętrze, w połączeniu na przykład z zielenią. Wypełniając wnętrze meblami w intensywnych kolorach, warto pamiętać o tym, by ściany były w kolorach jak najbardziej neutralnych. Mogą być białe, szare albo beżowe. Formy projektowania ciągle się zmieniają, jednak mimo wszystko, panują żywe i intensywne kolory oraz różnorodność faktur. Meble tapicerowane są w większości w kolorach niebieskim, szarym, czarnym lub białym.

Uzupełnia się go dekoracyjnymi poduszkami, mają też tendencję do utrzymywania neutralnych lub subtelnych kolorów, można jednak również dodać jasne akcenty – najważniejsze jest, aby nie przesadzić. Bardzo popularne są również dzianiny i futra. Sofy i fotele mają zazwyczaj prostokątne kształty z zaokrąglonymi narożnikami. Stoły do jadalni mają kwadratowy lub owalny kształt i są wykonane z naturalnego drewna. Krzesła mogą być również plastikowe lub drewniane, a także mieć tapicerkę ze skóry naturalnej lub skóry ekologicznej. Warto do wnętrza urządzonego minimalistycznie wybrać krzesła z ekoskóry. Przezroczyste wykończenie mebli ma na celu podkreślenie naturalnego piękna drewna. W skandynawskiej kuchni rzadko można znaleźć szkło lub malowane drewno, ponieważ ludzie w krajach nordyckich starają się być bliżej natury.