Dekoracje dodadzą charakteru w pomieszczeniach

Nikt nie musi nas przekonywać, jak ważną kwestią są odpowiednio dobrane dekoracje do sypialni.

Nie tylko od tego, jakie wybierzemy kolory ścian, ościeżnice czy wykończenia wnętrza w ogóle, zależy nasze samopoczucie, nasze zadowolenie bądź jego brak z przebywania w tym miejscu. W każdym innym pokoju możemy pozwolić sobie na krzykliwe barwy, ale w tym jednym postarajmy się o umiar. Najlepsze dla sypialni są pastelowe, ciepłe kolory ścian tj. pistacja, morela, słoneczna żółć oraz pudrowy róż. Wspaniale kontrastować z nimi będzie o kilka tonów ciemniejsza pościel, najlepiej atłasowa- jednolita lub z drobnymi zdobieniami. Nie musimy również przesadzać z ilością obrazów czy fotografii wieszanych na ścianach. Zanim zdecydujemy się na takie zabiegi, które w domyśle powinny upiększyć nasze zacisze, zastanówmy się, czy za kilka lat z równym zadowoleniem będziemy oglądać dany pejzaż czy konkretną twarz nad naszym łóżkiem. Mile widziane w sypialni są natomiast kwiaty, a w szczególności orchidee oraz różne odmiany tradycyjnych paproci.

Najważniejsze, aby nie wydzielały intensywnego zapachu, który może nas po pewnym czasie znużyć lub nawet zacząć drażnić.

Dobierając elementy do tego pokoju powinniśmy pamiętać, że będą one pierwszymi rzeczami, które ujrzymy tuż po przebudzeniu i ostatnimi przed zaśnięciem. Niech zatem będą najbardziej neutralne i uniwersalne jak to tylko możliwe. Zasadniczo dekoracja wnętrz przede wszystkim kojarzy nam się z ciągłym planowaniem i przestawianiem różnych mniejszych i większych przedmiotów, tym niemniej jednak trzeba pamiętać, że należy dobrać różnego rodzaju drobnostki, które będą tworzyły klimat. Mogą być to przykładowo dekoracje morskie, sprawdza się zwłaszcza wśród osób, których praca związana jest z woda. Mogą być z pewnością świetną ozdobą gabinetu. Może być to przykładowo zegar, który zostanie umieszczany w kole sterowym, jak również wiele innych różnych gadżetów które bezpośrednio kojarzą się z marynistyką.