Podłoga z paneli jest trwała, estetyczna i elegancka

Jednym z powodów, dla których podłogi z paneli laminowane są tak wszechstronne i chętnie wybierane, jest wiele różnych stylów i kolorów, w jakich są dostępne.

Do wyboru są różne wykończenia, takie jak drewno, płytki, beton i kamień. Możesz również wybrać z szerokiej gamy odcieni pasujących do wystroju twoich wnętrz. Elastyczność i wszechstronność sprawiają, że podłogi laminowane można łatwo dostosować do własnych upodobań.

Podłoga z paneli jest trwała, estetyczna i elegancka

Panele wyglądające jak deski drewniane Quick Step Elite

Wysoka jakość i przystępność cenowa sprawiają, że panele są świetnym rozwiązaniem dla wielu osób remontujących dom, mieszkanie czy biuro. Koszt paneli jest niższy niż w przypadku innych materiałów podłogowych, a łatwość samodzielnego montażu takiej podłogi dodatkowo zmniejsza koszty. Dodatkowo panele są łatwe w utrzymaniu w czystości, nie trzeba ich uszczelniać, cyklinować czy odnawiać. Warstwa ścieralna sprawia, że podłoga z paneli przez wiele lat wygląda pięknie i jak nowa. Wybierając panele podłogowe możesz spojrzeć na takie czynniki, jak grubość laminatu, ocena AC i odporność na wilgoć. Klasa AC podłogi laminowanej oznacza poziom trwałości, ścieralności. Panele z klasą AC1 są mniej wytrzymałe, a AC 5 są najtrwalsze i nadają się do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu.

Wysokiej jakości panele laminowane są odporne na zarysowania, wgniecenia, plamy i wilgoć, dzięki czemu są łatwiejsze do utrzymania w dobrym stanie przez długi czas niż niektóre inne podłogi. Aby zachować podłogi z paneli przez długi czas w dobrym stanie, wystarczy je regularnie zamiatać lub odkurzać, a w razie potrzeby przetrzeć wilgotnym mopem ze środkiem czyszczącym przeznaczonym do laminatu.

W zależności od jakości podłogi, ruchu pieszego i produktów używanych do czyszczenia, panele podłogowe Quick Step Elite mogą trwać od 15 do 25 lat w dobrym stanie. W przeciwieństwie do konwencjonalnych płytek ceramicznych lub podłóg drewnianych, których montaż zajmuje nawet kilka dni, laminaty można łączyć ze sobą za pomocą specjalnych zatrzasków i nie trzeba czekać całymi dniami na użytkowanie podłogi.