Dlaczego warto wybrać podłogi z płytek wysokiej jakości?

Wielu właścicieli domów chciało by mieć na podłogach czy ścianach płytki z kamienia naturalnego, jak gres, marmur, łupek czy granit, jednak takie rozwiązania są dosyć drogie, trudne w układaniu oraz konserwacji, a także mało odporne na wilgoć.

Można zatem wybrać płytki, które naśladują wygląd prawdziwego kamienia, ale są trwałe i odporne na uszkodzenia, dodatkowo są łatwe do utrzymania w czystości oraz można je stosować nawet w kuchni, łazience czy na zewnątrz. Płytki z kamienia naturalnego nie są zalecane do wilgotnych lub mokrych pomieszczeń, takich jak kuchnie, łazienki lub piwnice, ponieważ kamień jest porowaty, więc absorbuje wilgoć, co z czasem może prowadzić do wypaczenia, zmatowienia i pogorszenia wyglądu. Dodatkowo ze względu na polerowane wykończenie płytki takie mogą być bardzo śliskie, gdy są mokre. Jednak płytki o wyglądzie kamienia są odpowiednio zabezpieczone, antypoślizgowe i wodoodporne, można również znaleźć płytki mrozoodporne do zastosowania na zewnątrz.

Dlaczego warto wybrać podłogi z płytek wysokiej jakości?

Płytki porcelanowe są wyjątkowo trwałe, co czyni je doskonałym wyborem do obszarów o dużym natężeniu ruchu.

Zaprawa stosowana w instalacjach z porcelanowymi płytkami w łazienkach, kuchniach i innych wilgotnych lub mokrych miejscach będzie musiała zostać uszczelniona, aby zapobiec uszkodzeniom i rozwojowi pleśni, ponieważ fuga może wchłaniać wilgoć. Przy prawidłowym montażu, czyszczeniu i konserwacji, wysokiej jakości płytki na ścianach i podłogach mogą wytrzymać normalne zużycie przez wiele lat. Nie można ich łatwo zarysować, nie pękają, nie łamią się, a wilgoć ich nie uszkadza. Jeśli zdecydujesz się na instalację podłogi z płytek, będziesz się cieszył jej pięknym i estetycznym wyglądem przez bardzo długi czas. Płytka porcelanowa opoczno essential graphite jest jednym z najtrwalszych produktów dostępnych na podłogi, ponieważ jest twarda, gruba i solidna. Nie pochłania wilgoci, dlatego idealnie nadaje się do miejsc o dużym natężeniu ruchu, które mogą mieć kontakt z wodą. Rozlane płyny należy jednak jak najszybciej usunąć, aby zapobiec zabrudzeniu lub uszkodzeniu zaprawy. Dopóki płytka nie jest uszkodzona, należy oczekiwać, że podłoga będzie trwała przez cały okres użytkowania domu.