Jak zabezpieczyć się przed koronawirusem?

Z powodu możliwością zarażenia koronawirusem niezbędne jest dezynfekowanie firm i zakładów pracy. Dbając o dobro pracowników należy dokładać wszelkich starań aby jak najlepiej zabezpieczyć się w czasach pandemii.

Z pewnością ważne jest aby pozbyć się wszystkich wirusów z różnych powierzchni, które mogły by zagrażać pracownikowi. W miejscu pracy gdzie zatrudnionych jest wiele osób warto zachować wszystkie środki bezpieczeństwa. Szybkim sposobem dezynfekcji jest ozonowanie, które bardzo skutecznie usuwa wszystkie bakterie i wirusy bardzo dobrze docierając do miejsc trudnodotępnych. Drobnoustroje w powietrzu, czy na różnych powierzchniach są przyczyną chorób układu oddechowego, powodując alergie, astmę i patogenne infekcje dróg oddechowych. Zarodniki grzybów również mogą być niebezpieczne dla człowieka. Generatory ozonu mogą skutecznie zabijać bakterie, pasożyty, grzyby i inne drobnoustroje w powietrzu.

Ozon także zabija nowego koronawirusa COVID-19, zatem ozonowanie pozwoli nam szybko pozbyć się wszystkich wirusów. Oczywiście ozon niszczy inne wirusy poprzez dyfuzję gazu przez otoczkę białkową komórki do rdzenia kwasu nukleinowego i uszkadzając RNA wirusa.

Zaletą ozonu jest to, że ponieważ jest wytwarzany w sposób ciągły, utrzymując stałe stężenie w środowisku, bardzo szybko dezaktywuje wirusy, które pozostają w powietrzu w stanie lotnym lub mikrokropelkach wytwarzanych przez kaszel lub kichnięcie zarażonej osoby, zapobiegając jej odkładaniu się na powierzchniach. Zastosowanie generatorów ozonu pozwala całkowicie zwalczyć wirus, który występuje w danym środowisku. Nie pozostaje on na powierzchni dzięki czemu nie pozostawia żadnego nalotu ani zapachu. Bardzo dobrze sprawdza się także w dezynfekcji domów, zwłaszcza starszych budynków, jeżeli będziemy chcieli pozbyć się zapachu stęchlizny lub też grzyba po zalaniu ozonowanie będzie bardzo dobrym pomysłem. Oczywiście ozon bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku czyszczenia ciągów wentylacyjnych, oraz służy do odkażania klimatyzacji. Zobacz więcej informacji na temat ozonowania.