Indywidualne aplikacje webowe dla firm

Obecnie wiele aplikacji jakie znamy z komputerów trafia na telefony komórkowe, daje to wiele nowych możliwości. Dzięki temu pracownicy mogą być bardziej mobilni, można w ten sposób usprawnić znacząco wiele procesów w firmie.

Może to przykładowo przyśpieszyć proces zbierania i analizowania informacji. Tego rodzaju aplikacje mogą także być nowymi kanałami sprzedaży. Mogą być one również tworzone na potrzeby indywidualne klienta, przykładowo firma może wyposażyć telefony pracowników w aplikacje firmowe, które ułatwią i usprawnią pracę. Można zastosować w nich przykładowo spis telefonów czy adresy ważnych klientów, może to znacząco zaoszczędzić czas jak i pieniądze. Nową formą szybkiego informowania naszych klientów o promocjach w naszym sklepie czy zmianie cen, jest wysyłanie maili reklamowych, dostosowanych do indywidualnych klientów, biorąc pod uwagę przykładowo ich historię zakupową.. Za pomocą nieskomplikowanej aplikacji można wysyłać ofertę do klientów. Jest to teraz najtańsza forma reklamy i zarazem jest ona bardzo wygodna. Strona WWW posiadającej wiele przedstawicielstw, w różnych miastach kraju może być wyposażona w małą mapkę z naniesionymi na nią punktami oddziałów. Dzięki specjalnemu modułowi wykorzystującemu interaktywną mapę sieć placówek zostanie ukazana graficznie.

Na mapę mogą być naniesione kontury województw, jak także miasta wojewódzkie.

Po najechaniu kursorem na określony na punkt na mapie możliwe jest powiększenie okna z dokładniejszymi informacjami. Tego rodzaju aplikacje internetowe będą niezwykle przyjazne w użytkowaniu. Jeżeli potrzebujemy takich rozwiązań musimy znaleźć firmę, lub też programistę, który je dla nas przygotować. Można wynająć doświadczonego freelancera, takiego jak Arkadiusz Nagięć, z dużym doświadczeniem w tej branży. Podczas tworzenia aplikacji mobilnych programista musi zwracać uwagę na właściwe dostosowanie oprogramowania do wielu różnych urządzeń mobilnych. Trzeba brać pod uwagę wielkość i rozdzielczość ekranów, optymalizacją pod względem niskiego zapotrzebowania na zasoby urządzenia.