Jak uwalniane są zapachy w świecach?

Kiedy wybieramy świece zapachowe do naszego domu, trzeba być świadomym różnić przykładowo zastosowanych wosków.

Tradycyjne świece z parafiną mają tendencję do kopcenia, dodatkowo mogą uwalniać różne szkodliwe substancje. Dlatego też najlepiej wybierać woski naturalne, obecnie zauważamy wzrost popularności wosków na bazie soi. Dobrym pomysłem będzie także dobrze znany wosk pszczeli, świece wykonane w 100% z wosku pszczelego są najzdrowszym wyborem podczas palenia świec i nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę ich długą żywotność. Świece z wosku pszczelego w kolorze kości słoniowej zwykle mają mniej naturalnego zapachu miodu. Uważaj na świece oznaczone jako mieszany wosk pszczeli, ponieważ często zawierają one parafinę, zamiast tego powinniśmy szukać 100% wosku pszczelego. Kiedy chcemy czuć sam zapach olejków eterycznych a nie substancji smolistych powinniśmy wybierać jak najczystsze woski. Oczywiście spalanie czegokolwiek w pomieszczeniu prawdopodobnie zanieczyści powietrze. Jak uwalniane są zapachy w świecach?

Ale palenie świec na bazie ropy naftowej jest bardziej niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ powstają takie substancje jak benzen i toluen.

Knoty świec są często wykonane z metalu, bawełny lub ich mieszanin. Metalowe knoty świec pomagają utrzymać go prosto, gdy otaczający wosk zaczyna się topić. Czasami knoty składają się z kilku cieńszych knotów splecionych razem. Najlepiej będzie wybierać świece z knotami bawełnianymi. Zapach świec może wywołać pewne emocje, zapachy mogą działać relaksacyjnie. Zapach trawy cytrynowej uznawany jest za energetyzujący, działa orzeźwiająco. Dużą popularnością cieszy się mięta pieprzowa i mięta zielona to najlepszy zapach na ulgę w stresie. Inne zapachy które często możemy spotkać w świecach to eukaliptus, lawenda, jaśmin czy też cynamon. Stosowane w świeczkach woski zapachowe, uwalniają się w czasie spalania, temperatura jaka powstaje pozwala zapachom uwalniać się do góry i zgodnie z prawami fizyki unosi się do góry. Dzięki temu zapach ze świecy może szybko ogarnąć całe pomieszczenie, podczas gdy inne środki zapachowe działają raczej punktowo i szybko się ulatniają.