Drukowane na płótnie obrazy i zdjęcia są uniwersalną dekoracją wnętrz

Tradycyjna metoda produkcji wydruków na płótnie polega na owinięciu krawędzi płótna wokół zestawu drewnianych prętów i zszyciu płótna na pręty.

Pozwala to eksponować wydruk na płótnie bez ramki, ale można również oprawić płótno. Jednym z problemów z prętami napinającymi jest to, że znacznie zwiększa całkowity koszt wydruku. Innym problemem, na który natrafiamy, jest to, że wilgotność zmienia naprężenie płótna. Im suchsza pogoda, tym bardziej luźne staje się płótno. Drukarnie oferują również montaż wydruków na płótnie na podkładce. Daje to sztywny wydruk, który nie zwisa. Jedynym problemem, z jakim się teraz spotkasz, jest to, że wydruk musi zostać oprawiony w ramkę, ale nadal otrzymujesz wygląd płótna do końcowego wydruku. Przed pojawieniem się wydruków na płótnie reprodukowanie dzieł sztuki było bardzo kosztowne. Prasa offsetowa była albo prasą wielokolorową, albo jednokolorową. Tak czy inaczej sama konfiguracja była droga i aby było ekonomiczne, trzeba było wydrukować edycje od 500 do 1000 wydruków. Proces drukowania na płótnie oferuje bardzo praktyczną przewagę kosztową. Ponieważ oryginalna grafika została zapisana jako plik cyfrowy, możesz zamówić odbitki w razie potrzeby i w wymaganych rozmiarach. Nowoczesna technologia drukowania zapewnia niesamowitą jakość szczegółów i kolorów.

Rozdzielczość jest w rzeczywistości wyższa niż tradycyjna litografia. Pozwala nam to dopasować kolor, kontrast, jasność i nasycenie kolorów, aż ostateczna reprodukcja będzie zgodna z oryginałem. Jedną z naprawdę świetnych rzeczy na temat wydruków jest to, że możesz drukować na dowolnym materiale, który możesz wysłać przez drukarkę. Można drukować na papierze, papierze akwarelowym, winylu, jedwabiu czy płótnie. Zajrzyj na stronę wydrukinasztuki.pl, aby dowiedzieć się więcej. W przypadku innych form sztuki, takich jak obrazy, nie zrobisz wrażenia, chyba że malarstwo jest twoim talentem. Kolejną zaletą korzystania z nadruków na płótnie w porównaniu z innymi formami dekoracji ścian jest fakt, że zdjęcia można reprodukować dość łatwo i tanio.