Zalety technologii oświetleniowej z diodami elektroluminescencyjnymi LED

Najważniejszą zaletą diod LED w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami oświetleniowymi jest ich długa żywotność. Średnia dioda LED trwa od 50 000 godzin pracy do 100 000 godzin pracy lub więcej. Jest to 2-4 razy dłużej niż większość świetlówek, halogenów, a nawet lamp sodowych i ponad 40 razy dłużej niż przeciętna żarówka.

Rzadsza wymiana oznacza dwie ważne rzeczy, niższe koszty utrzymania pod względem robocizny i niższe koszty części zamiennych, ponieważ żarówki LED po prostu nie ulegają awarii przez długi czas. Diody LED generalnie zużywają bardzo małe ilości energii. Większość projektów modernizacji oświetlenia LED skutkuje 60-75% poprawą ogólnej efektywności energetycznej oświetlenia obiektu. W zależności od istniejących lamp i konkretnych zainstalowanych diod LED oszczędności mogą wynosić ponad 90%. Bezpieczeństwo jest być może najczęściej pomijaną zaletą, jeśli chodzi o oświetlenie LED. Największym zagrożeniem, jeśli chodzi o oświetlenie, jest emisja ciepła. Diody LED prawie nie emitują ciepła, podczas gdy tradycyjne żarówki, takie jak żarowe, przetwarzają nawet ponad 90% całkowitej energii używanej do zasilania ich bezpośrednio w ciepło, co czyni je również wyjątkowo nieefektywnymi w porównaniu do diod LED.

Ponadto, ponieważ diody LED zużywają mniej energii, mogą skutecznie działać w systemach elektrycznych niskiego napięcia. Ponieważ diody LED są tak małe, że można je stosować w praktycznie każdej konfiguracji, o której myślisz. Można je łączyć w wiązki w celu uzyskania światła tradycyjnej żarówki, stosować w izolacji jako małe urządzenie świetlne lub łączyć w taki sposób, że taśma led dowolnej długości oświetla całe pomieszczenie. Prawie wszystko, co możesz wymyślić, można zrobić za pomocą diod LED. Niewielki rozmiar sprawia, że diody LED są niesamowicie przystosowalne do nieskończonej liczby zastosowań oświetleniowych. Różne zastosowania diod LED obejmują szerokie spektrum, począwszy od oświetlenia obwodów drukowanych i sygnałów drogowych, po nowoczesne nastrojowe oświetlenie, aplikacje mieszkaniowe i komercyjne, a nawet duże oświetlenie stadionów.