Ocieplenia dachów i poddaszy

W przypadku wielu domów jednorodzinnych poddasza stanowią dość dużą powierzchnię, zwłaszcza w domach gdzie poddasze jest zagospodarowane, należy zadbać o odpowiednie ocieplenie.

W tym wypadku ociepla się elementy znajdujące się pod dachówką, mogą być to różnego rodzaju deski, płyty, folia czy też papa. Wszystko zależy od tego jaka technologia została wykorzystana do budowy. Oczywiście należy pamiętać o tym aby ocieplenie posiadało odpowiednią grubość, Dzięki temu będzie chroniło przed niskim jak i wysokimi temperaturami. W tym przypadku liczy się także szczelność, wypełnienie powinno docierać do każdego miejsca, tak aby ewentualna wilgoć nie przedostała się przez warstwę izolującą.

Ocieplenia dachów i poddaszy

Szczelne ocieplanie poddaszy w Białymstoku

Obecnie najczęściej stosuje się w przypadku poddaszy piankę, kiedyś można było wykorzystywać przykładowo granulat na bazie styropianu, który także mógł wypełnić odpowiednio trudno dostępne miejsca. Jednak w przypadku styropianu mógł pojawiać się problem z przesiąkaniem. Niekiedy w dachu mogą pojawić się różnego rodzaju niewielkie otwory spowodowane przykładowo gradem, wówczas mógłby pojawić się problem z grzybem czy też pleśnią.

Obecnie bardzo często poddasze ociepla i izoluje się za pomocą specjalnej pianki poliuretanowej, jest to bardzo dobry pomysł ponieważ dodatkowo pianka posiada także możliwość izolacji akustycznej, przez co w domu jest nieco ciszej. Z pewnością ta metoda posiada wiele zalet, przykładowo możliwość szybkiego położenia. W przypadku konstrukcji o nietypowych kształtach, jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście można stosować także styropian czy też watę jednak te rozwiązania nie będą zbyt dobre pod względem izolowania przed wodą i wilgocią.

Z pewnością usługi takie jak ocieplanie poddaszy w Białymstoku można obecnie wykonywać dość szybko, nowoczesne maszyny które pozwalają na natrysk pianki pozwalają na uzyskanie dużego ciśnienia. Jest to duża zaleta nie tylko ze względu na sam czas, ale także na dobre ułożenie warstwy. Naturalnie należy dobrać odpowiednią grubość, wypełnić wszystkie miejsca bardzo dokładnie. Dodatkowo na koniec warto wykonać test szczelności, dzięki czemu upewnijmy się że praca została wykonana prawidłowo.