Dlaczego warto zamontować rolety natynkowe?

Coraz więcej nowych domów i mieszkań wyposaża się w rolety zewnętrzne. Dzięki temu mieszkańcy mogą czuć się znacznie bardziej komfortowo we własnych czterech ścianach. Rolety natynkowe to praktyczne rozwiązanie dostępne dla każdego. Przekonaj się, dlaczego warto zamontować je w swoim budynku.

Rolety natynkowe mogą być odpowiedzią na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Mogą przydać się zarówno w czasie upalnego lata, jak i w mroźne dni. Sprawdź, co oferują zewnętrzne natynkowe rolety i znajdź model, który będzie pasował do twoich okien.

Rolety zewnętrzne na upalne dni

Każdy z nas ceni sobie przyjemne, letnie ciepło, ale jeśli upały doskwierają nam przez dłuższy czas, wszechobecny skwar i duchota bywają nieznośne. Zaszywamy się wówczas we własnych domach bądź mieszkaniach, żeby nie wystawiać się na intensywne promienie słoneczne. Czasem jednak wnętrze domu również nie przynosi ulgi. Słońce wpada przez szyby okien i skutecznie podnosi temperaturę wewnątrz. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być klimatyzacja, jednak jej instalacja jest kosztowna i wymaga przeprowadzenia sporego remontu. Wszelkiego rodzaju zasłony i żaluzje również mają swoje słabe strony, ponieważ zatrzymują promienie słoneczne już wewnątrz mieszkania, zatem ciepło i tak dostaje się do środka. Dlatego nasz wybór może paść na rolety natynkowe. Tego rodzaju rolety zewnętrzne można zainstalować zarówno w nowo budowanym domu, jak i w nadbudować na elewacji już stojącego budynku. Rolety natynkowe zabierają mało miejsca, a oprócz opuszczanych lameli widoczna jest jedynie kaseta z rolką. Całość jest więc dyskretna, za to bardzo efektywna. Rolety zewnętrzne zatrzymują promienie słoneczne jeszcze zanim te trafią do wnętrza. Łatwiej więc zachować w pomieszczeniach chłód. Ponadto dzięki swojej konstrukcji, pozwalają zapewnić domownikom dowolną ilość cienia w pokojach.

Te same zalety rolet zewnętrznych przydają się zimą, kiedy opuszczone lamele mogą stanowić skuteczną warstwę izolacyjną dla uciekającego przez okna ciepła. Wówczas rolety podtynkowe pełnią identyczną rolę izolatora, działając jednak w drugą stronę. Rolety zewnętrzne na elewacji budynku zapewniają więc komfort domownikom przez cały rok.

Roleta zewnętrzna receptą na hałas

Rolety podtynkowe możemy zamontować w naszym budynku także w przypadku zbyt hałaśliwego otoczenia. Część osób, która mieszka w centrum dużego miasta z czasem przyzwyczaja się do zgiełku za oknem, jednak dla niektórych dobiegający z zewnątrz hałas może być prawdziwym utrapieniem. Montaż rolet zewnętrznych może  być skutecznym sposobem na odcięcie się lub przynajmniej zminimalizowanie hałasów, dobiegających z podwórka lub ulicy. Konstrukcja niektórych rolet zewnętrznych ma specjalną warstwę pianki wewnątrz lameli, dzięki czemu pancerz rolety skutecznie wygłusza wnętrze pomieszczenia. Oczywiście tego typu rolety naokienne na elewacji domu działają w obie strony, więc nikt nie podsłucha odgłosów z wnętrza domu. W zależności od rodzaju pancerza, rolety mogą stanowić bardzo dobrą izolację akustyczną dla budynku. Pod względem technicznym nie są to skomplikowane urządzenia, jednak zapewniają bardzo dobrą efektywność. Ich montaż może odbyć się z każdej strony budynku, dzięki czemu o każdej porze możemy zapewnić sobie ciszę i spokój. Rolety natynkowe nie wpływają swoją obecnością na elewację, a do montażu wystarczy niewiele miejsca bezpośrednio nad oknem. Dzięki roletom poczujesz się wygodniej w swoim domu, a przy okazji zimą spadną rachunki za ogrzewanie. Ręczne lub automatyczne sterowanie pozwala optymalnie dopasować rolety do naszych potrzeb i prześwitu okna.