Właściwości butelek filtrujących

Nie bez powodu mówi się, że woda to źródło życia, jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu – do procesów trawienia, wydalania produktów przemiany materii czy regulacji ciepłoty ciała. Dzienne zapotrzebowanie na wodę u dorosłego człowieka wynosi około 2,5 litra. 

Nie zawsze jednak woda prosto z kranu nadaje się do bezpośredniego spożycia ze względu na znajdujący się w niej kamień oraz zanieczyszczenia. Z kolei, nieustanne kupowanie wody w plastikowych butelkach jest nie ekologiczne i mało oszczędne. Doskonałą alternatywą dla kupowania wody butelkowej są butelki filtrujące. Taką butelkę można zabrać ze sobą wszędzie i napełnić wodą w miejscu jej źródła. To nie tylko ekologiczny wybór, ale także niemała oszczędność i korzystny wpływ na zdrowie.

 

Zalety stosowania butelki z filtrem

Oprócz działań na rzecz ekologii, nie powinniśmy zapominać także o tym, jak ważne jest nasze zdrowie. Oto powody, dla których warto zaopatrzyć się w butelkę filtrującą:

  • korzystny wpływ na zdrowie,
  • smak,
  • oszczędność,
  • dbałość o ekologię,
  • wygoda.

Woda stanowi strukturalną część wszystkich komórek i tkanek, pełni ważne funkcje w organizmie i jest niezbędna do życia. Dlatego warto dbać o to, aby woda, którą spożywamy była wysokiej jakości, w pełni bezpieczna dla zdrowia. Nie powinna zawierać zanieczyszczeń chemicznych, ani chorobotwórczych bakterii. Takie cechy posiada woda, która pita jest z butelek filtrujących. Jest pozbawiona nieprzyjemnego smaku i zapachu chloru, dzięki temu jest smaczna. Decydując się na posiadanie butelki filtrującej korzystnie wpływamy na domowy budżet. Rezygnujemy bowiem z kupowania butelkowej wody. To także dbałość o ekologię ze względu na znaczne ograniczenie plastiku. Wygoda, która wypływa z użytkowania butelki filtrującej jest bez wątpienia jej zaletą.

 

Jak działa butelka filtrująca?

Butelki filtrujące posiadają wymienny filtr węglowy, który skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie, a jednocześnie przepuszcza ważne dla organizmu człowieka pierwiastki takie jak wapń i magnez. Węgiel aktywny znajdujący się wewnątrz filtra otrzymywany jest z drewna i różnego rodzaju odpadów roślinnych, dlatego jego produkcja również nie wpływa negatywnie na środowisko. Częstotliwość wymiany filtra zależy między innymi od jego wydajności, poziomu twardości wody czy częstotliwości jej picia. Jednak zazwyczaj, filtr wymienia się po około miesiącu użytkowania.

 

Gdzie sprawdzi się butelka filtrująca?

Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, bowiem butelka filtrująca sprawdzi się w każdym miejscu, w którym jest dostęp do wody kranowej. W zależności od preferencji możemy wybierać spośród różnych pojemności i kolorów butelek. Mniejsze butelki sprawdzą się doskonale w pracy, w szkole, w domu czy podczas spaceru. Większą butelkę z powodzeniem można zabrać w długą podróż samochodem, pociągiem czy na wycieczkę. Butelka filtrująca to świadomy, ekologiczny i praktyczny wybór dla każdego, niezależnie od płci, wieku i rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej. Duży wybór butelek znajduje się na stronie: dafi.pl/butelki-filtrujace.