Autolaweta w przypadku awarii

Jeżeli chcemy przewieźć auto, które uległo awarii, możemy skorzystać z wynajmu autolawet.

Możemy wezwać pomoc drogową lub też wynająć autolawetę. Z tej opcji korzystają osoby, które kupują auta przykładowo za granicą, lub też jeżeli chcemy przewieźć uszkodzone auto, które zepsuło nam się w trasie, chcemy naprawić je blisko miejsca zamieszkania.

Autolaweta w przypadku awarii

W jaki sposób zabezpieczyć i transportować niesprawny pojazd?

W tym przypadku możemy skorzystać z lawety, jednak należy pamiętać, iż przepisy mówią o tym, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekroczyć masy pojazdu, który ciągnie lawetę. Oczywiście wygodną opcją będzie wynajęcie autolawety, możemy wówczas łatwo załadować uszkodzony pojazd, posłużyć się wyciągarką oraz specjalnymi najazdami. Auto możemy zabezpieczyć pasami, możemy je naciągnąć oraz zapiąć. Najczęściej będziemy mocowali pojazd za koła, pasy przypinamy do wszystkich kół co zapewni nam dużą stabilność. Oczywiście jeżeli pojazd jest mocno uszkodzony, powinniśmy sprawdzić czy elementy karoserii oraz nadwozia nie są luźne. Jeżeli przykładowo zderzak jest uszkodzony, warto sprawdzić czy trzyma się on pojazdu, możemy także dodatkowo go zabezpieczyć.

Jeżeli chcemy wynająć lawetę, możemy wybrać lawety dwuosiowe lub też trzyosiowe, w zależności od ciężaru danego pojazdu. Obecnie możemy także skorzystać z lawety niskopodwoziowych, które posiadają niżej położony punkt ciężkości. Naturalnie dostępne są także lawety, które umożliwiają transport dwóch pojazdów. Z pewnością wygodniejsza forma transportu to autolaweta, w tym przypadku długość zestawu jest mniejsza, załadowanie uszkodzonego pojazdu na autolawetę jest także łatwiejsze ze względu na wykorzystanie wciągarki. Jednak lawety mają najczęściej większą nośność.

Jeżeli laweta potrzebna jest nam na krótki czas, możemy ją wynająć, podobnie możemy wynająć także autolawetę. Obecnie w całym kraju działają firmy, które wynajmują pojazdy do transportu aut uszkodzonych, na stronie https://autolawety-24.pl/, możemy zapoznać się z ofertą firmy, która wynajmie nam autolawetę. Oczywiście może być to wynajem na określoną ilość czasu, przykładowo na dobę czy też na kilka dni, w zależności od naszych potrzeb.