Wyjątkowe atrakcje w Parku dinozaurów

Krasiejowski Park Dinozaurów może zaoferować odwiedzającym bardzo wiele interesujących atrakcji, tematem przewodnim parku są oczywiście dinozaury, została przygotowana wystawa, na świeżym powietrzu.

Możemy na niej podziwiać około 200 figur dinozaurów, które reprezentują 70 różnych gatunków, które żyły na świecie przed milionami lat. Na uwagę zasługuje, iż figury zostały bardzo dobrze odwzorowane, przy ich tworzeniu brali udział doświadczeni paleontolodzy, którzy zajmują się wydobywaniem kości dinozaurów. Na ich podstawie zostały wykonane modele 3D, które są świetnym odwzorowaniem tych ogromnych zwierząt. Oczywiście znajdziemy dinozaury mięsożerne oraz roślinożerne różnej wielkości. Należy pamiętać, że przyjmuje się iż dawnymi czasy żyło ich bardzo wiele na naszej Ziemi, były to także dinozaury latające, przykładowo pterodaktyle. Z pewnością tematyka parku jest bardzo interesująca zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych, z pewnością popularność filmów Park Jurajski przyczynia się do dużego zainteresowania tematyką dinozaurów. Dodatkowo możemy znaleźć w parku wiele nowoczesnych atrakcji audiowizualnych, może być to oceanarium, gdzie na dużych ekranach możemy oglądać filmy przedstawiające dinozaury w ich naturalnym środowisku, na uwagę zasługują z pewnością duże drapieżniki, które robią naprawdę duże wrażenie. Wyjątkowe atrakcje w Parku dinozaurów

Znajdziemy tam także Park Ewolucji, możemy na nim zobaczyć jak żyli ludzie w dawnych czasach, jakich narzędzi używali, znajdziemy tam wiele wykopalisk, związanych właśnie z różnego rodzaju narzędziami używanymi przez człowieka kilka tysięcy lat temu.

Bardzo ciekawą atrakcją jest także Kino 5D, w którym możemy oglądać bardzo realistyczne firmy, dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż siedzenia mogą się poruszać, w czasie projekcji mogą działać różnego rodzaju dmuchawy, które będą potęgowały efekty specjalne występujące w filmie. Oczywiście warto sprawdzić wszystkie atrakcje, które są w parku, z pewnością nie będziemy się tam nudzili przez cały dzień. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno dzieci jak i dorośli z pewnością mile będą wspominali spędzony tam czas.