Jaka jest najlepsza metoda wybielania zębów?

Już na samym wstępie należy powiedzieć o tym, że wielu lekarzy specjalistów odradza korzystanie z domowych metod wybielania zębów bez uprzedniej wizyty u stomatologa.

Warto podkreślić, że środki do wybielania zębów przeznaczone do użycia w domu, a dostępne od ręki w większości sklepów powinny być używane tylko i wyłącznie po wykonaniu specjalistycznego wybielania u dentysty. Wyżej wymienione środki mają jedynie na celu utrzymanie efektu profesjonalnego wybielania zębów. Każdy z nas powinien mieć to na uwadze zanim sięgnie po jakikolwiek środek do wybielania.
Niezwykle istotną informacją jest przede wszystkim to, że zanim wybierzemy się na profesjonalne wybielanie zębów powinniśmy pozbyć się jakichkolwiek innych problemów z naszej jamy ustnej. Mowa tutaj oczywiście o wszelkiego rodzaju ubytkach w zębach, próchnicy, czy odsłoniętych szyjek zębowych. Podobnie jest z nadwrażliwością, powinna ona zostać odpowiednio zidentyfikowana przez specjalistę. Jaka jest najlepsza metoda wybielania zębów?

Jakie są metody wybielania? Jedną z tańszych i najbardziej popularnych jest wybielanie nakładkowe.

Dentysta podczas wizyty przygotuje specjalnie wyprofilowaną dla naszych zębów nakładkę, na którą będziemy musieli rozprowadzać specjalny żel, a następnie taką nakładkę nosić dziennie na zębach przez około cztery godziny. Najdroższą metodą, a zarazem najszybszą i najskuteczniejszą jest laserowe wybielanie zębów. To koszt od dwustu do nawet dwóch tysięcy złotych. Czas trwania takiego zabiegu to około półtorej godziny w zależności od zakresu czynności koniecznych do wykonania. Niezależnie od wybranej metody, praktycznie przy każdej z nich występuje zastrzeżenie, że musimy najpierw wyleczyć wszelkiego rodzaju ubytki w naszych zębach. Dlatego też jeśli planujemy wybielanie zębów Wrocław powinniśmy najpierw udać się do zaufanego dentysty, który przeprowadzi standardowy przegląd i „Serwis” naszego uzębienia, który jest konieczny do wybielania.