Styropian do izolacji termicznej budynków

Styropian jest cenionym materiałem izolacyjnym ze względu na swoje właściwości, powinniśmy zwrócić uwagę iż posiada on opór cieplny który uniemożliwia przenoszenie ciepła przez powierzchnię, dzięki temu doskonale będzie nadaje się do ocieplania budynków, jest często stosowany w przypadku izolacji elewacji.

Naturalnie możemy stosować go także wewnątrz w przypadku izolowania fundamentów, podłóg. W przypadku kiedy będziemy stosowali go do izolacji naszej podłogi powinniśmy zwrócić uwagę na styropian o zwiększonej wytrzymałości, ze względu na nacisk jaki będzie wywierała na niego wylewka betonowa.

Styropian do izolacji termicznej budynków

Właściwości izolacyjne styropianu

Oczywiście styropian jest wodoodporny oraz bardzo wytrzymały, warto zwrócić uwagę iż w większości składa się z powietrza, dlatego też dobrze sprawdzi się pod powierzchnią gruntu, zatem będziemy mogli ocieplać nim całą wysokość naszego budynku wraz z podpiwniczeniem. Dzięki właściwościom przeciwwilgociowym oraz izolacji termicznej doskonale sprawdzi się w przypadku podpiwniczenia, garaży podziemnych, różnego rodzaju budynków które będą wykorzystywały pomieszczenia pod poziomem gruntu. Oczywiście w przypadku piwnic będziemy mogli zastosować także styropian wewnętrznie, możemy dodatkowo ocieplić ściany czy też sufit, pamiętając o tym że izolacja podłóg naszego budynku będzie wówczas lepsza.

Naturalnie styropian spotkamy także w przypadku izolacji dachów, jest to materiał dość zbity, odporny, jest wytrzymały jeżeli chodzi o niskie temperatury, odporny na obciążanie, ściskanie. Zatem jest to bardzo wszechstronny materiał izolacyjny, który z sukcesami wykorzystywany jest w budownictwie w zastosowaniach izolacyjnych. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę na montaż, w przypadku elewacji powinniśmy oczyścić ścianę, zagruntować. Styropian montujemy na klej, możemy dodatkowo także wykorzystać specjalne dyble do styropianu. Następnie na styropian nakładamy siatkę na którą nałożymy następnie tynk.

W przypadku styropianu stosowanego na podłogi jego grubość może być nieco niższa, różne modele możemy znaleźć na stronie https://styro24.pl/styropian-podlogowy-c-3/. Oczywiście powinien być to odpowiednio utwardzony rodzaj styropianu który musi wytrzymać różnego rodzaju naprężenia ciężar wylewki betonowej. Dobrze sprawdzi się także w przypadku kiedy będziemy chcieli zastosować ogrzewanie podłogowe.