Soczewki jednodniowe zamiast okularów

Soczewki jednodniowe to szkła kontaktowe jednorazowego użytku, które są zdejmowane i wyrzucane pod koniec każdego dnia, a nowa para soczewek jest nakładana na oczy następnego dnia rano.

Soczewki jednodniowe zyskują popularność wśród lekarzy i konsumentów ze względu na korzyści dla zdrowia i wygody. Im częściej wymieniasz soczewki, tym zdrowiej i wygodniej dla twoich oczu. Soczewki jednodniowe należy zdejmować przed snem, ponieważ nie są zatwierdzone do noszenia przez dłuższy czas (przez noc). Białko, wapń, lipidy, a także inne substancje naturalnie występujące we łzach mogą gromadzić się na twoich soczewkach. Może to zwiększać podatność oczu na infekcje. Oczywiście soczewki można czyścić w specjalnym płynie, ale czyszczenie może nie być w stu procentach skuteczne. Niektóre zanieczyszczenia pozostaną i będą się akumulować w miarę upływu czasu. Są dwa sposoby na uniknięcie prawie całej pielęgnacji soczewek kontaktowych. Jednym z nich jest ciągłe noszenie soczewek o przedłużonym zużyciu przez kilka dni, a następnie ich wyrzucanie po ich usunięciu. Czy postępujesz zgodnie z instrukcjami czyszczenia okulisty? Jeśli nie, lepiej będzie używać jednorazowych soczewek jednodniowych. Wielu specjalistów okulistów i użytkowników soczewek kontaktowych uważa, że oferują to, co najważniejsze. Są wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie jest wymagane czyszczenie soczewek, i są zdrowe, ponieważ nie gromadzą się na nich zanieczyszczenia.

Soczewki jednodniowe są często tańsze niż wielu ludzi się spodziewa.

Każda nowa para soczewek zapewnia komfort i dobrą widoczność przez cały dzień. Jeśli zastanawiasz się nad noszeniem soczewek jednodniowych, pamiętaj, że wyższy koszt soczewek jest kompensowany przez pieniądze, które zaoszczędzisz na produktach do pielęgnacji i czyszczenia, ponieważ nie będą one potrzebne. Początkowo soczewki jednodniowe mogą być trudne w aplikacji, jednak z czasem nabieramy wprawy, wówczas wyjmowanie i zakładanie soczewek jest już łatwe. Początkowo boimy się dotykać oka, podczas wyjmowania ale odrobina wprawy pozwala na szybką obsługę soczewek.