Diety sportowców

Jeśli jesteś sportowcem, wcześniej czy później lekarz sportowy będzie Twoją drugą, po trenerze zaufana osoba. Jest on odpowiedzialny nie tylko za Twoje zdrowie, harmonogram ćwiczeń ale również za Twoja dietę. Sposób odżywiania sportowców, różni się bowiem od innych. Ich dieta musi być szczególna i przygotowana indywidualnie.

Dobór diety

Powinna być przede wszystkim dostosowana do wieku, płci, rodzaju uprawianej dyscypliny, a także parametrów zdrowotnych danego sportowca. Dietetyk, w poważnych klubach jest zatrudniony na stałe. W oparciu o wyniki badań zdrowotnych i wyżej wymienionych czynników, odpowiada on za dietę niemal każdego dnia. Nie oznacza to, ze uczestniczy on w procesie przygotowywania posiłków. Jednak każdy zawodnik bez względu na dyscyplinę, dokładnie wie co powinien jeść, w jakich ilościach i ile razy dziennie. Sportowcy, mając na uwagę dietę, wiedza tez jakie posiłki maja najwięcej kalorii, które wpływają na wagę, a które na kondycje fizyczną. Dieta to jeden z podstawowych parametrów, mających wpływ na wyniki zawodnika, dlatego ma szczególne znaczenie. Wielu z nas zastanawia się dlaczego w niektórych dyscyplinach Polacy nie odnoszą sukcesów.

Klubowy dietetyk

Kluby tłumaczą się brakiem pieniędzy. Nikt z nas nie zastanawia się, jak bardzo są ważne. utrzymanie właściwej diety dla sportowca wymaga wielu wyrzeczeń i generuje bardzo wysokie koszty. Każda dieta jest droga. I ta, dzięki której chcemy schudnąć i ta, dzięki której zawodnik ma uzyskać najlepsze wyniki. Zróżnicowanie składników, odpowiednia ilość posiłków w ciągu dnia, przekracza czasem możliwości finansowe zawodników i danego klubu. Niektórzy jednak, bezmyślnie pozbawiają się szansy na osiągniecie sukcesów, wiele ciekawych informacji znajdziesz na stronie http://chudnenadiecie.pl. Afery dopingowe są przecież na porządku dziennym, zarówno w małych klubach , jak i w trakcie poważnych zawodów na poziomie światowym. Takim zawodnikom nie wystarcza indywidualna dieta, chcą być jeszcze lepsi. Ale doping nie wyjdzie im na zdrowie, mówią lekarze. Zrujnuje im nie tylko życie prywatne ale również zdrowie.