Japonia to ciekawy kraj wielu kontrastów

Integralną częścią japońskiej kultury jest naga kąpiel publiczna, a istnieją dwa rodzaje uzdrowisk lub łaźni publicznych. Onsen to źródła termalne, w których wody mają wysoką zawartość minerałów i są ogrzewane przez podziemne działanie wulkaniczne.

Wanny Sento są wytwarzane przez człowieka i wykorzystują podgrzewaną wodę z kranu. Sento są częściej odwiedzane przez mieszkańców niż turystów, a jeśli wybierzesz się do jednego, musisz wziąć szlafrok, ręcznik i przybory toaletowe, ponieważ zwykle nie są one dostarczane. Onsen jest przyjazny dla zagranicznych gości, oferuje bardziej relaksujące wrażenia i zapewnia wszystko, czego potrzebujesz. Sumo to nie tylko zapasy dwóch japońskich gigantów. Oprócz tego, że jest to ekscytujące wydarzenie sportowe, jest to reprezentacja starożytnej kultury japońskiej z udziałem rytuałów Shinto. Historycznie sumo było uroczystym świętem dobrych zbiorów, ale ewoluowało i stało się tak charakterystyczne dla Japonii, jak kimona i gejsze. Asakusa to ekscytujący obszar do zwiedzania. Oprócz świątyni znajdziesz tam niesamowite sklepy i wspaniałe uliczne jedzenie. Nie przegap spróbowania małych bochenków chleba pokrytych ciastem lub degustacji zielonej herbaty i lodów matcha, które ma najsilniejszy smak matcha na świecie. Góra Fuji jest częstym wyborem do zobaczenia podczas podróży do Japonii.

Jest to nie tylko najbardziej znany cud natury w Japonii, ale także jeden z najbardziej imponujących wulkanów na świecie i jeden z najlepiej rozpoznawalnych krajobrazów. Planując wyjazd do japonii warto również udać się do Hiroszimy, aby złożyć hołd ofiarom bombardowań atomowych w poruszającym się parku Peace Memorial Park w Hiroszimie. Park jest piękny, a muzeum jest fascynujące i niezwykle ważne. Następnie odkryj nowoczesne miasto, które zostało prawie całkowicie odbudowane po zniszczeniu w trakcie II Wojny Światowej. Japońskie miasta są ogromne i imponujące z wysokimi drapaczami chmur i neonami. Najlepiej jest je podziwiać z góry, więc warto udać się na platformy obserwacyjne na jednym z wielu wysokich budynków i podziwiać panoramę okolicy.