Filtrowanie powietrza w kabinach lakierniczych

Każda kabina lakiernicza powinna być zaopatrzona w sprawny system cyrkulacji powietrza oraz specjalne filtry. Rodzaj filtrów dobiera się w zależności od składnika chemicznego lakierów, doskonałymi filtrami, świetnie spełniającymi swą rolę na pewno są maty filtracyjne.

Dobrej jakości maty filtracyjne zakupić można w specjalnych sklepach trudniących się sprzedażą materiałów lakierniczych. W takich właśnie to sklepach oprócz wspomnianych wcześniej mat lakierniczych nabyć można również specjalne promienniki podczerwieni, które również pochłaniają niebezpieczne dla organizmu związki chemiczne. Należy pamiętać aby regularnie wymieniać zużyte filtry do kabiny lakierniczej, filtry te nie tylko pochłaniają toksyczne związki, ale również wpływają na jakość powłoki lakierniczej lakierowanego elementu. Częstotliwość takich wymian zależy głównie od natężenia pyłu lakierniczego, im częściej więc lakierujemy, tym częściej należy wymieniać wszystkie filtry do kabiny lakierniczej. Przy wymianie należy pamiętać nie tylko o pochłaniaczach wewnątrz kabiny ale i na zewnątrz. Dobrym pomysłem będą filtry hepa h13, które charakteryzują się bardzo duża wydajnością. Bardzo dobrze filtrują powietrze usuwając z niego zanieczyszczenia. Dzięki temu możemy uzyskać czyste powietrze bez niepożądanych zanieczyszczeń.

Sprawą dość oczywistą dla każdego, jest utrzymanie odpowiedniego klimatu w swoim miejscu zamieszkania, i nie mówię tu o jakimś specyficznym klimacie, a o prostej rzeczy jaką jest klimatyzacja pomieszczeń. Nie jeden z nas zapewne przekonał się o tym, jak istotne jest uzyskanie odpowiedniej temperatury, która zazwyczaj dostosowana jest do tego jakie panują warunki pogodowe. Mianowicie, oczywiste jest, że popularnie nazywana ?klima? to rzecz niezwykle pożyteczna w czymś takim jak samochód ? niektóre z nas nawet nie wyobrażają sobie jazdy w upalny dzień bez tegoż wynalazku. Bardzo ważne jest okresowe sprawdzanie i czyszczenie systemów klimatyzacji bez względu czy zainstalowana jest ona w samochodzie, domu, czy w firmie.