Elegancki pasek męski

Paski męskie już dawno przestały być praktycznym dodatkiem, który ma utrzymać spodnie we właściwym miejscu. Dziś modny mężczyzna uważnie wybiera dodatki i stara się je dopasować do całej stylizacji. Niektórzy wolą klasykę gatunku, zaś inni gustują w nieco bardziej oryginalnych rozwiązaniach.

Więcej koloru

W modzie męskiej istnieją pewne zasady, których złamanie jest jednoznaczne z brakiem dobrego gustu. Do takich reguł z pewnością należy wybór kolorowego, bądź nadmiernie ozdobnego paska do garnituru. W przypadku formalnych stylizacji należy więc zrezygnować z oryginalności na rzecz elegancji i postawić na skórzany pasek ze skromną klamrą. No dobrze, a co z casualowym strojem? Tutaj wybór jest znacznie szerszy, również jeśli chodzi o kolor. Dziś w sklepach znajdziemy pasek do spodni w dowolnym niemal odcieniu. Co prawda im mniej formalna stylizacja, tym więcej swobody mamy w doborze dodatków, ale warto dopasować je do innych elementów garderoby, przy czym niekoniecznie musi to być obuwie.

Dobrze więc, kiedy kolor paska pojawia się również na koszuli, krawacie, czy np. podwiniętych spodniach. Dzięki temu uzyskamy ciekawy, a zarazem spójny efekt.

Tylko ze skóry? Niekoniecznie!

Pasek ze skóry naturalnej to obowiązkowy element każdej męskiej garderoby. Nie oznacza to jednak, że taki klasyczny model ma pozostać jedynym. Dużą popularnością cieszą się paski męskie wykonane z kolorowej plecionki, zamszu, czy parciane. Sprawdzą się one oczywiście w przypadku casualowych stylizacji i doskonale pasują do spodni typu chino, czy szortów. Tego typu dodatki z pewnością przyciągną uwagę ze względu na ciekawą fakturę, a także – kolor.

Klamra

Najbardziej uniwersalna klamra to ta srebrna, o prostym kształcie i bez dodatkowych ozdób. Panowie, którzy chcą się wyróżniać niebanalnymi dodatkami, powinni sprawić sobie pasek nieco bardziej efektowny. Duża klamra doskonale pasuje do jeansów i koszuli w kratkę, a nawet T-shirtu. Warto ją odpowiednio wyeksponować wkładając koszulkę w spodnie. Klasycznym połączeniem będzie brązowy pasek ze skóry naturalnej z dużą klamrą w zestawieniu z jeansami, ciężkimi butami i skórzaną kurtką.

Trzy paski w męskiej szafie – czarny do garnituru oraz dwa casualowe w kolorze brązowym i czarnym – z pewnością wystarczą. Kolekcję tego typu dodatków można oczywiście powiększyć o inne modele, np. kolorowe czy parciane. Panowie traktujący paski jako praktyczny dodatek powinni zdecydować się na wysokiej jakości produkt ze skóry naturalnej, zaś mężczyźni wykorzystujący je jako element stylizacji mogą kupić nieco więcej tańszych modeli.