O czym należy pamiętać urządzając wnętrze salonu

Urządzanie salonu to dosyć trudne zadanie. Przy tak wielu możliwościach wyboru mebli, dekoracji i akcesoriów, nigdy nie jest łatwo zdecydować się na jedno konkretne rozwiązanie. Salony zawsze były centralnym miejscem spotkań rodziny i przytulnym zakątkiem domu, w którym przyjaciele zbierają się na posiłki, napoje, filmy lub wszystko jednocześnie. Pod pewnymi względami właśnie te funkcje powinien spełniać Twój salon. Musi to być miejsce, w którym można wygodnie usiąść, napić się kawy i zrelaksować przed telewizorem. Idąc tym tropem, będziesz potrzebować wygodną sofę, stolik oraz pozostałe meble i szafki oraz fotele bądź pufy.

 

O czym należy pamiętać urządzając wnętrze salonu

Jak wybrać odpowiednią sofę?

 

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniej sofy jest upewnienie się, że pasuje ona do ogólnego stylu panującego w naszym mieszkaniu. Sofy są wykonane z wielu różnych materiałów (skóra, tkanina itp.), dlatego warto wybrać taki, który pasuje do koloru i wystroju reszty pomieszczeń. Sofy są zwykle umieszczane przy jednej ścianie, dlatego ważne jest aby upewnić się, że kolor i wzór sofy pasują również do innych mebli i przedmiotów w salonie.

 

Bez stolika kawowego ani rusz

 

W wielu przypadkach neutralne odcienie będą najlepszym wyborem na stolik kawowy w salonie, ale może się okazać, że odważny kolor, taki jak np. czerwony dobrze skomponuje się z pozostałymi meblami w salonie. Jeśli nie masz pewności, po prostu eksperymentuj z kilkoma różnymi kolorami aż znajdziesz taki, który naprawdę Ci się spodoba.

 

Przydatna może się również okazać komoda

 

Komoda to jeden z najczęściej wybieranych mebli do nowego mieszkania. Trudno dziwić się tej decyzji, gdyż czarne komody spełniają szereg funkcji. Nie dość, że swoją budową i wyglądem pasują do każdego typu pomieszczenia, to dodatkowo są niesamowicie przydatne jeśli chodzi o przechowywanie różnych rzeczy. Ważne jest to, aby wybrać komodę w rozmiarach pasujących do powierzchni danego pomieszczenia. Jeśli mamy mały salon, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór nieco mniejszej komody. W ten sposób unikniemy tzw. efektu przytłoczenia.