Wszystko co musicie wiedzieć przed kupnem obrączek

Obrączka to niezwykła biżuteria, będąca symbolem uczucia, które będzie towarzyszyć nam już do końca życia. To również pamiątka z jednego z najpiękniejszych dni na wspólnej drodze. Stanowi ona potwierdzenie zawarcia związku małżeńskiego. Nic dziwnego, że wiele osób, przywiązuje dużą wagę do wyboru obrączek ślubnych. Na co warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu?

Jak prawidłowo wybrać rozmiar obrączek?

Wybór obrączki dla kobiety jest zdecydowanie łatwiejszym zdaniem. Panie na ogół noszą już bowiem tego rodzaju biżuterię i dokładnie wiedzą one, jak dobrać rozmiar, by był on prawidłowy. W przypadku mężczyzn sytuacja nieco się komplikuje. Nie są oni na ogół przyzwyczajeni do tego rodzaju ozdób i nie wiedzą, jaki rozmiar wybrać. Bardzo często decydują się więc na nieco większą obrączkę, niż jest to konieczne, co okazuje się sporym błędem.

Kiedy zakupić obrączki ślubne?

Obrączki należy zakupić najpóźniej 3 miesiące przed datą ślubu. Jak się jednak okazuje, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup tego rodzaju biżuterii nawet pół roku wcześniej. Dzięki temu para młoda będzie mogła dokładnie przemyśleć swoje wybory i odwiedzić większą liczbę salonów jubilerskich. Podczas zakupów warto zadbać również o stan dłoni. Nie powinny być one ani przemarznięte ani tym bardziej spuchnięte z powodu fali gorąca. Rozmiar obrączek może również determinować ciąża i problemy hormonalne, a także wysiłek czy problem z gromadzeniem się wody w organizmie. Wg niepisanej zasady, szersza obrączka powinna być rozmiar większa, niż ta, która określana jest mianem węższej.

Jaki kolor obrączki wybrać?

Jak zauważają twórcy portalu Alqualonde, współcześnie nie stawia się już wyłącznie na obrączki ze złota. Coraz częściej pojawia się tutaj platyna, tytan, kobalt, stal nierdzewna czy wolfram. Również złoto może przybierać różne formy i kolory. Warto wiedzieć również, że złoto jest bardzo miękkim metalem. Dlatego też do produkcji obrączek używany jest stop złota z domieszkami innych kruszców. To właśnie te domieszki warunkują ostateczny kolor obrączki. To, na który się zdecydujemy, jest wyłącznie kwestią gustu.

Z czego produkowane są obrączki ślubne?

Popularne obrączki ślubne produkowane są z żółtego złota. Niestety, im większa zawartość samego złota, tym bardziej obrączka będzie podatna na zarysowania i różnego rodzaju odkształcenia mechaniczne. Dlatego też złoto stapiane jest z innymi metalami, dzięki czemu zyskuje twardość i znacznie większą odporność. Jeśli do złota zostanie dodany nikiel, srebro czy cynk, powstaje wyjątkowa biżuteria, którą określamy mianem białego złota. Takie obrączki są znacznie lepiej chronione przed uszkodzeniami, ale również są droższe od tradycyjnych rozwiązań. Z kolei mieszanka miedzi i złota to tzw. różowe złoto. To wyjątkowy rodzaj biżuterii, budzący wciąż podziw i zainteresowanie. Więcej wskazówek na temat wyboru kruszcu na obrączki, przeczytać można w artykule https://www.alqualonde.pl/rozrywka/zlote-czy-srebrne-obraczki-ktory-kruszec-wybrac, choć oczywiście ostateczny wybór powinien być podyktowany gustem pary młodej.