Herbicydy i ich rodzaje dostępne na rynku

W branży artykułów rolniczych można znaleźć wiele typów produktów o zróżnicowanym zastosowaniu.

Bardzo istotną rolę odgrywają specjalne preparaty chemiczne mające ważny wpływ na rozwój roślin. Oprócz różnych nawozów, dużą popularność cieszą się preparaty do tworzenia oprysków ochronnych i zwalczających insekty albo grzyby i pleśnie. Osobną i szeroką grupę wyrobów stanowią herbicydy. Takie preparaty mają za zadanie skuteczne pozbywanie się niechcianych chwastów z pól uprawnych. Posiadają one wiele ważnych zalet oraz dzielą się na dwie podstawowe grupy. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Herbicydy i ich rodzaje dostępne na rynku

Herbicydy ogólne oraz selektywne – podstawowe informacje

Bardzo ważną grupę produktów stanowią herbicydy ogólne. Są to preparaty, które należy rozcieńczyć w odpowiedniej ilości wody, a następnie rozpylić nad polami uprawnymi przy wykorzystaniu stosowych urządzeń. Takie produkty działające ogólnie hamują rozwój i powodują obumieranie różnych roślin, w tym również zbóż. W związku z tym ich stosowanie jest zalecane przed zasiewem, w ramach przygotowywania i oczyszczania pola uprawnego. Dzięki temu po zasianiu, młode rośliny nie będą miały poważnej konkurencji w postaci silnych chwastów.

Drugą grupę stanowią herbicydy charakteryzujące się selektywnym, czyli wybiórczym działaniem. Takie preparaty nie są groźne dla zbóż tylko posiadają skład nakierowany na likwidację konkretnych typów chwastów. Oznacza to, że dzięki nim można zwalczać szkodliwe rośliny nawet już po zasiewie zbóż. Cechą takich produktów jest wysoka skuteczność działania na popularne typy chwastów. Takie substancje również rozcieńcza się w wodzie, a następnie rozpyla nad polami uprawnymi.

Poszukując porządnych herbicydów warto zwracać uwagę na zestawy, takie jak na przykład https://innvigo.com/zestaw-rincon-henik-asystent/. Stosując odpowiednie mieszanki różnych preparatów, można skutecznie ochronić swoje zboża oraz zlikwidować wiele niechcianych odmian chwastów w ramach jednego zabiegu rozpylania. Nic więc dziwnego, że wielu sprzedawców samodzielnie komponuje różne zestawy obejmujące sprawdzone produkty charakteryzujące się wysoką jakością oraz odpowiednią skutecznością działania.