Wrzosy w doniczkach – podstawowe porady

Wiele osób sięga po różnego rodzaju rośliny doniczkowe, których głównym zadaniem jest tworzenie ciekawych kompozycji dekoracyjnych w domach, mieszkaniach i innych typach wnętrz.

Do grona interesujących i atrakcyjnych roślin można z pewnością zaliczyć wrzosy. Istnieje wiele odmian takich roślin, które różnią się od siebie kolorami, rozmiarem i innymi cechami. Warto uzyskać pewne informacje na temat uprawy takich roślin oraz sadzenia ich w doniczkach, tak aby doskonale dekorowały wnętrza domów, niezależnie od ich stylizacji.

Wrzosy w doniczkach – podstawowe porady

Co warto wiedzieć o sadzeniu wrzosów?

Warto pamiętać, że w okresie jesiennym, a właściwie już od połowy sierpnia, doniczkowe wrzosy można kupować w różnych sklepach ogrodniczych. Rozkwitają one na przełomie sierpnia i września, a szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Nic więc dziwnego w tym, że popularność takich roślin ozdobnych stoi na wysokim poziomie. Zwykle wrzosy kupione w sklepie znajdują się w zbyt małych doniczkach, dlatego konieczną sprawą jest ich przesadzenie do doniczek o optymalnych rozmiarach.

Sadząc wrzosy, warto pamiętać, że nie powinny one być umieszczane zbyt płytko ani zbyt głęboko, ponieważ może to doprowadzić do uschnięcia albo zgnicia rośliny. Dobrym wyborem są duże donice lub drewniane skrzynie wyłożone folią. Zapewniają one odpowiednią ilość miejsca potrzebną do optymalnego rozwoju rośliny i dodatkowo również prezentują się bardzo atrakcyjnie. Ważną rolę odgrywa również dobrze dobrana gleba. Najlepsza jest kwaśna ziemia, której pH mieści się w granicach 3,5 – 5,0.

Osoby zastanawiające się jak sadzić wrzosy w doniczce muszą też pamiętać o innych czynnościach, takich jak podlewanie, przycinanie, itp. Pielęgnacja tych roślin obejmuje różne działania, dlatego warto przejrzeć zasoby Internetu w poszukiwaniu porad i informacji od osób znających się na ogrodnictwie oraz od pasjonatów uprawiania własnych wrzosów stanowiących doskonałe elementy dekoracyjne w domach.