Czym jest kitesurfing?

Osoby, które w czasie urlopu chciałyby spróbować nowego sportu, nowych wyzwań, mogą skorzystać z ośrodków, które uczą kitesurfingu.

Sport ten jest podobny do surfingu na desce, jednak w tym przypadku główną siłą napędową będzie wiatr. Osoba, która znajduje się na desce, trzyma w ręku drążek przyczepiony do latawca, który pchany jest siłą wiatru. W ten sposób deska jest napędzana, warto zwrócić uwagę, iż daje to możliwość rozpędzenia się do dużej prędkości, jak również unoszenia się w powietrzu.

Czym jest kitesurfing?

Jak nauczyć się kitesurfingu?

Do uprawiania kitesurfingu potrzebne są odpowiednie warunki, przede wszystkim odpowiedni wiatr, dlatego umiejscowienie szkół kitesurfingu nie jest przypadkowe. Przykładowo w Egipcie w mieście El Gouna niedaleko Hurghady znajduje się ośrodek, który położony jest w miejscu, gdzie przez 70% czasu możemy liczyć na wiatr o sile powyżej czterech węzłów. Dodatkowo liczy się także ukształtowanie dna morskiego, powinno być ono płaskie, aby nie wbijać zbyt wysokich fal, dzięki temu możemy uzyskać optymalne warunki. Możemy liczyć na pomoc instruktorów, którzy będą mogli nauczyć nas, w jaki sposób kontrolować drążek, utrzymywać prawidłową pozycję.

Oczywiście w Egipcie możemy liczyć na odpowiednią temperaturę, ciepłą wodę, dzięki czemu uprawiania kitesurfingu jest bardzo przyjemne. Instruktaży mówią po polsku oraz w języku angielskim, rosyjskim. Będą nadzorowali nasze postępy w nauce kitesurfingu, mogą czuwać nad nami w pobliżu z motorówki, dzięki temu mogą szybko wyciągnąć nas wody. Oczywiście bazy tego typu zapewniają całe niezbędne wyposażenie do uprawiania tego sportu, znajdziemy tutaj także wygodny hotel. Zatem może być to bardzo dobry pomysł na wakacyjny wyjazd, który będzie alternatywą dla takich ośrodków, jak przykładowo Hurghada.

Z roku na rok kitesurfing jest coraz bardziej popularny, jest to sport stosunkowo nowy, który jest bardzo interesujący. Wprawiony kitesurfer może osiągać duże prędkości na wodzie, a także zbijać się w powietrze niesiony żaglem, co jest niemożliwe w przypadku innych podobnych sportów wodnych. Oczywiście ośrodki szkoleniowe znajdziemy na całym świecie, często będą one znajdowały się w pobliżu popularnych miejscowości turystycznych.