Wspaniały park dinozaurów z wirtualnym oceanarium

Wiele osób zastanawia się jak spędzać miło czas ze swoją rodziną, dobrym pomysłem może być park tematyczny.

W Polsce znajdziemy obecnie wiele tego rodzaju miejsc, dobrym przykładem jest park dinozaurów, gdzie znajdźmy wiele ciekawych atrakcji dla młodszych i starszych. Tematyka parku dotyczy dinozaurów i nie jest przypadkowa. W ,miejscy w którym został utworzony park rozrywki trwają wykopaliska archeologiczne. W okolicy znalezionych zostało wiele skamieniałych kości dinozaurów. Dinozaury to grupa gadów, które żyły w erze mezozoicznej. Dinozaury mają pewne cechy w swoich szkieletach, takie jak liczba dziur w czaszkach i sposób, w jaki zęby pasują do szczęki, co odróżnia je od innych gadów, takich jak jaszczurki czy żółwie. Dinozaury różniły się także od innych gadów sposobem, w jaki stały. Inne gady mają postawy rozłożyste lub częściowo wyprostowane, gdzie łokcie i kolana skierowane są na boki. Dinozaury miały wyprostowaną postawę ich nogi znajdowały się bezpośrednio pod ciałami.

W ten sposób nogi efektywniej utrzymywały ciężar ciała. Życie morskie okresu jurajskiego było zróżnicowane, największymi drapieżnikami morskimi były plezjozaury.

Te mięsożerne gady morskie miały zazwyczaj szerokie ciała i długie szyje z czterema kończynami w kształcie płetw. Ichtiozaur był gadem o bardziej rybim kształcie, który występował najczęściej we wczesnej jury. Ponieważ niektóre skamieniałości zostały znalezione z mniejszymi osobnikami, które wydają się znajdować wewnątrz większych, przypuszcza się, że te zwierzęta mogły być jednymi z pierwszych zwierząt żyworodnych. W parku dinozaurów znajduje się jedyne w swoim rodzaju wirtualne oceanarium. Na dużych ekranach możemy zobaczyć dinozaury wodne w ich naturalnym środowisku. Możemy zobaczyć także megadolona, czyli przodka dzisiejszych rekinów. W parku znajdziemy także kino 5D, w którym możemy zobaczyć filmy o dinozaurach z dodatkowymi efektami, jak poruszające się fotele czy też wiatr i woda.