Co warto wiedzieć o pielęgnowaniu doczepianych włosów?

Doczepiane włosy, niezależnie od tego czy są wytwarzane z materiałów sztucznych czy też naturalnych, charakteryzują się licznymi cechami zbliżonymi do właściwości włosów naturalnych.

Pielęgnacja takich włosów nie jest zbyt trudnym zadaniem, ale należy zwrócić uwagę na to, że istnieją zasady, na które należy zwrócić uwagę podczas mycia, suszenia oraz innych czynności wykonywanych na doczepianych włosach. W ten sposób można zachować ich walory estetyczne oraz praktyczne przez długi czas, więc warto zwrócić uwagę na takie działania.

Co warto wiedzieć o pielęgnowaniu doczepianych włosów?

Pielęgnacja doczepianych włosów – podstawowe informacje

Podobnie jak w przypadku prawdziwych włosów, również te doczepiane wymagają odpowiedniego mycia. Pierwszy raz warto wykonać taką czynność po upływie około 48 godzin od doczepienia. Takie włosy trzeba myć na stojąco pod prysznice, 2-3 razy w tygodniu. Nie wolno mieć pochylonej głowy, więc w przypadku braku odpowiednich warunków, lepiej jest skorzystać z usług wyspecjalizowanych fryzjerów. Po myciu warto skorzystać z odżywki oraz innych kosmetyków i preparatów przeznaczonych do pielęgnacji włosów doczepianych typu naturalnego lub syntetycznego.

Doi grona istotnych metod pielęgnacji włosów doczepianych zalicza się również ich właściwe suszenie. Przede wszystkim istotne jest delikatne wyciśnięcie wody i wysuszenie z wykorzystaniem ręczników papierowych. Absolutnie zabronione jest oczekiwanie na naturalne wyschnięcie lub pójście spać z mokrymi włosami. W przypadku czesania warto pamiętać o szczotkach przeznaczonych do takich włosów. Poza tym produkty takie mogą być swobodnie układane w różne fryzury czy też koloryzowane zgodnie z własnymi potrzebami.

Można zauważyć, że Włosy flip in oraz inne typy włosów doczepianych posiadają wiele ważnych cech oraz atutów i wymagają położenia nacisku na sporo istotnych kwestii z zakresu pielęgnacji. Osoby, które nie mają doświadczenia w tym zakresie powinny skorzystać z usług profesjonalnych salonów fryzjerskich. Firmy takie nie tylko pomagają w doczepianiu włosów, ale również oferują fachową pielęgnację takich elementów.