Czego nie powinno się robić w trakcie procesu rozwodowego

Jeśli chcemy się rozwieść, należy wziąć pod uwagę, że decyzje podjęte bezpośrednio przed rozwodem mogą mieć skutki finansowe przez wiele lat.

Wiele osób tak naprawdę nie ma pojęcia o stanie finansów swojego małżeństwa. Można nie wiedzieć, jakie konta otworzył współmałżonek, ani o saldach tych kont. Poznanie tych ważnych aspektów może pomóc zaoszczędzić pieniądze na księgowości sądowej lub spróbować wprowadzić zmiany w rozliczeniu rozwodowym po późniejszym odkryciu takich kont. Może to również pomóc przyspieszyć proces zamrażania wspólnych rachunków, jeśli okaże się to konieczne. Dla wielu kobiet rozwód oznacza znaczny spadek dochodów i należy uwzględnić tę zmianę dochodów we wniosku o alimenty. Kobiety rozwodzące się mogą również potrzebować oszacować koszty utrzymania po rozwodzie. Ponadto może to pomóc w ustaleniu kwoty, jakiej kobiety będą potrzebowały na utrzymanie siebie i swoich dzieci podczas procesu rozwodowego, aby pomóc w tymczasowych orzeczeniach sądowych dotyczących dochodów alimentacyjnych. Unikaj w trakcie procesu rozwodowego zaciągania dodatkowych długów.

Na przykład nie decyduj się na zakup nowego domu, rozpoczynania dużego projektu renowacji lub finansowania kosztownych wakacji, gdy zbliża się rozwód.

Powinno się także unikać wydawania dużych sum pieniędzy ze wspólnego konta, ponieważ spowoduje to, że oboje małżonkowie będą mieli więcej długów do podziału podczas ugody rozwodowej. Może to wymagać zamknięcia wspólnych rachunków lub wypłaty połowy środków za radą prawnika. Upewnij się, że podczas rozwodu nadal terminowo dokonujesz wpłat na konta kredytowe, aby zminimalizować negatywny wpływ rozwodu na finanse. Porozmawiaj z kilkoma prawnikami zajmującymi się prawem rodzinnym, zanim zdecydujesz się na jednego. Rozwodami, alimentami, podziałem majątku i opieki nad dziećmi zajmuje się kancelaria prawna Szczecin. Weź pod uwagę ilość doświadczenia, jakie posiada prawnik, a także długość jego praktyki poświęconej prawu rodzinnemu. Rozwód oparty na współpracy może pomóc małżonkom w uzgodnieniu jak największej liczby kwestii, co pomoże skrócić czas procesu rozwodowego i zmniejszyć koszty postępowania sądowego.