Kiścień wawrzynowy – co warto o nim wiedzieć?

Wielu ludzi posiada własne działki oraz ogrody, które zapewniają komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu oraz po prostu wpływają korzystnie na estetykę przestrzeni ogrodowej czy też działkowej.

To właśnie dlatego ludzie chętnie sięgają po różnego rodzaju dekoracje ogrodowe pod różnymi postaciami. Warto jednak pamiętać, że to oryginalne i atrakcyjne rośliny mają niezwykle istotny wpływ na atrakcyjność danej przestrzeni ogrodowej. Do ich grona można zaliczyć między innymi kiścień wawrzynowy. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej rośliny.

Kiścień wawrzynowy – co warto o nim wiedzieć?

Podstawowe informacje na temat kiścienia wawrzynowego

Kiścień wawrzynowy to krzew o charakterze dekoracyjnym, który jest zaliczany do rodziny wrzosowatych. Pochodzi on z Ameryki Północnej, ale można go z powodzeniem uprawiać na innych kontynentach, w tym również w Europie, jako roślinę o dużej wartości ozdobnej. Od nasłonecznionej strony kiścień wawrzynowy posiada czerwone, elastyczne pędy. Młode liście tej rośliny mogą również posiadać czerwoną barwę, a także mogą czerwienieć w sezonie jesienno-zimowym.

Wysokość kiścienia wawrzynowego to około 1-1,5 metra. Dodatkowo w okresie maja i czerwca, roślina ta posiada białe kwiaty o dzwoneczkowatym kształcie. Jeśli chodzi o warunki uprawy to kiścień wawrzynowy wymaga miejsc półcienistych lub zacienionych. Więcej światła wymagają odmiany barwne tej rośliny ozdobnej. Istotna jest uprawa w ciepłych miejscach osłoniętych od wiatru. Dzięki właściwej pielęgnacji i uprawie tej rośliny, można zapewnić sobie własne, atrakcyjne wrzosowisko.

Warto dodać, że Kiścień wawrzynowy i jego nasiona są oferowane w wielu sklepach o charakterze ogrodniczym. Zakupu takich roślin można dokonać zarówno w stacjonarnych, jak również internetowych punktach sprzedaży. Dzięki sprzedaży on-line, ta atrakcyjna roślina ozdobna jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób z całej Polski, również dla ludzi, którzy nie posiadają w swojej okolicy porządnych stacjonarnych sklepów ogrodniczych.