Klocki Lego rozwiną wyobraźnię dziecka

Zabawa klockami Lego indywidualnie lub w małej grupie rówieśników może przynieść dzieciom wiele niesamowitych korzyści. Następnym razem, gdy

Twoje dziecko będzie zajęte zabawą, pomyśl o wszystkich niesamowitych rzeczach, których się uczy, bawiąc się klockami Lego. Jedną z głównych zalet zabawek konstrukcyjnych jest to, że dzieci pracują wspólnie w małej grupie, aby stworzyć coś razem. Dzieci uczą się różnych zasad budowania, a także szanują i słuchają się nawzajem, aby osiągnąć wspólny cel. Wspólna praca zespołowa zachęca do wspólnego skupiania się, dzielenia się, wzmacnia pozytywne zachowania i umiejętności społeczne. Aby wspólnie zbudować modele z klocków Lego, dzieci uczą się, jak komunikować się ze sobą, wyrażać swoje myśli, pragnienia i potrzeby oraz słuchać innych i ich odpowiedzi. Dzięki różnym rolom w grupie i prowadzonym rozmowom rozwijają także swoje umiejętności językowe, dodając pomysły dotyczące projektowania, budowania i kompromisu. Postępowanie zgodnie z instrukcjami, rozszyfrowanie kolejności układania i łączenia, zrozumienie ilości, symetrii, wzorów i położenia klocków, pomaga dzieciom rozwijać umiejętności matematyczne i orientację przestrzenną oraz zachęca je do rozwijania sposobów rozwiązywania problemów i wymyślania nowych pomysłów.

Wiadomo, że zabawa klockami Lego przynosi niesamowite korzyści w zakresie rozwoju umiejętności motorycznych, rozwijania zręczności i siły palców dzieci.

Różne siły nacisku stosowane do składania razem elementów klocków to wspaniałe ćwiczenie dla palców i rąk, pomagające dzieciom w trzymaniu długopisu i kontrolowaniu nacisku wywieranego podczas nauki pisania. W społeczeństwie, w którym wiele dzieci często jest ekspertami w przesuwaniu palców po ekranie, możliwość rozwijania tych umiejętności motorycznych jest niezwykle ważna. Budowanie projektów z klocków lego początkowo może być frustrujące, jednak wielokrotna zabawa i podejmowanie prób może faktycznie pomóc dzieciom rozwinąć wytrwałość i nauczyć się przezwyciężać frustrację, wiedząc, że ich projekty mogą być ponownie wybudowane.