Skuteczne środki ochrony roślin

Herbicydy odgrywają bardzo ważną rolę w rolnictwie, pomagając chronić rośliny uprawne.

Oczywiście herbicydy to środki biologiczne, różnego rodzaju substancje chemiczne, które służą do zabijania lub też hamowania wzrostu niektórych gatunków roślin. Oczywiście możemy usunąć określone rodzaje chwastów, herbicydy obecnie to środki selektywne, które radzą sobie dobrze z określonym rodzajem chwastów.

Skuteczne środki ochrony roślin

Jak działają herbicydy?

Chwasty są dużym problemem w wielu ogrodach, plantacjach, terenach rolnych. Powodują, iż zbiory są mniejsze, rośliny muszą konkurować o wodę oraz składniki odżywcze z chwastami. Oczywiście możemy chwasty usuwać ręcznie, jednak na dużej powierzchni jest to metoda mało wydajna, dlatego stosuje się specjalne herbicydy w formie oprysku. Chwasty można usuwać już wiosną, kiedy zaczynają wzrastać nasze rośliny uprawne. W tym przypadku często stosuje się herbicydy działające doglebowo, które pozwalają także spowolnić wzrost chwastów z nasion. Nasiona mogą zimować w glebie, wiosną kiedy temperatura wzrasta, występują opady deszczu, wówczas chwasty mogą pojawić się na nowo. Chwasty mogą być dużym problemem, mogą przyczynić się do znacznego zmniejszenia plonów.

Możemy zakupić herbicydy, które mogą posłużyć do oprysków w różnych uprawach, będzie to przykładowo herbicyd selektywny, który możemy stosować przykładowo w uprawie kukurydzy, zbóż. Dodatkowo warto zwrócić uwagę jakie chwasty najczęściej występują na danym terenie, wówczas możemy wykorzystać odpowiednie herbicydy. Możemy wybrać także herbicyd nieselektywny, który będzie usuwał wszystkie rośliny z danego terenu. Możemy wykorzystać herbicydy przed sadzeniem roślin, możemy skutecznie usunąć dużą ilość chwastów. Dodatkowo możemy także zastosować herbicydy powschodowe, kontynuować opryski także w różnych fazach wzrostu.

Jednym z popularnych herbicydów do zbóż jest fundamentum, które pozwala na wyeliminowanie szerokiego spektrum chwastów. Możemy zakupić go na na stronie https://innvigo.com/herbicyd-trojskladnikowy-do-zboz-fundamentum-700-wg/, jest to fungicyd wysokiej jakości, który działa również dobrze w niskich temperaturach. Zawiera trzy substancje czynne, które wchłaniane są przez liście chwastów, następnie przemieszczają się do innych części rośliny hamując podział komórek.