ŁADNE CZERWONE USTA PRZEZ 24H NA DOBĘ

Dzisiejsza kosmetyka stale się rozwija i na rynku kosmetyków możemy zaobserwować dużo zawirowań. Coraz popularniejszy staje się makijaż permanentny ust. To nic innego jak tatuaż nakładany na usta, którego trwałość wynosi od 3 do 5 lat. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy usta o bardzo naturalnym zabarwieniu i ładnie wyostrzonych konturach warg. A czy warto? Kilka słów poniżej.

Zanim zdecydujemy się na pigmentację należy z pomocą kosmetyczki dobrać odpowiedni rodzaj pigmentacji. Jeśli dysponujemy ustami o ładnym konturze, wystarczy ten kontur ubogacić. Natomiast, gdy kontury naszych ust są niewyraźne lub asymetryczne koniecznie jest przeprowadzenie makijażu permanentnego wraz z wypełnieniem. Metoda ta umożliwia nadanie nowych konturów i odpowiednie ich wypełnienie, dzięki czemu nasze usta są pełniejsze, zmysłowe i seksowne, takie, jakie podobają się każdej kobiecie.

Usta są najmniej komfortową częścią twarzy, jeśli chodzi o pigmentację. Czy sam zabieg jest bolesny? Wszystko jest zależne od naszej odporności na ból. Dla wielu osób pigmentacja jest bólem nie do zniesienia, dla innych będzie tylko specyficznym mrowieniem. Bardzo ważny jest efekt bezpośrednio po zakończonym zabiegu, dzięki któremu jesteśmy w stanie zweryfikować, jakość wykonanej pracy przez kosmetyka. Nasze usta nie powinny być opuchnięte, ani krwawić a ich koloryt już na samym początku powinien być atrakcyjny i przyjazny dla oka.

Zabieg składa się z kilku etapów. Podstawą jego przeprowadzenia jest wypełnienie przez nas specjalnej ankiety dotyczącej naszego stanu zdrowia. Należy pamiętać, że zabieg nie może być przeprowadzony, gdy jesteśmy w ciąży, bądź karmimy piersią. Przeciwskazaniem są również przewlekłe chory, cukrzyca, choroby nowotworowe i inne schorzenia na tle wirusowym i bakteryjnym. Należy pamiętać, że na tydzień przed zabiegiem usta należy odpowiednio przygotować stosując Heviran, który zapobiega wystąpieniu opryszczki po zabiegu. Pigmentacja rozpoczyna się od naniesienia konturów specjalną kredką. Jest to nic innego jak ostateczna stylizacja przed rozpoczęciem działania igłą. Po naniesieniu konturów, otrzymujemy znieczulenie i przechodzimy do właściwego etapu naniesienia barwnika na powierzchnię naszych ust. Zabieg pigmentacji przeważnie trwa około 2 godzin. Ze względu na to, że naniesiony barwnik ma tendencję do wyłuszczania, po upływie 4 tygodni konieczne jest uzupełnienie barwnika.

Nasza skóra po zakończonej pigmentacji wymaga starannej pielęgnacji. Oprócz tego, że musimy się zabezpieczyć w specjalistyczne kremy, o które warto zapytać naszego kosmetyka, to warto pamiętać o zachowaniach, jakich należy unikać tuż po zabiegu. Pamiętajmy, aby przez pierwszy tydzień pić przez słomkę, do jedzenia używać tylko jednorazowych sztućców i kubków. Korzystniej będzie również unikać gorących i ostrych potraw. Przez pierwszy miesiąc nie zaleca się również korzystania z sauny, siłowni czy też solarium lub basenu.

Jaka jest cena zabiegu? Wszystko zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać i od usług, z jakich korzystamy. Cena za wypełnienie konturów mieści się w granicach 600 złotych, z kolei aplikacja barwnika na pełnej powierzchni warg to koszt od 800 do 1400 złotych. Pamiętajmy, że pigmentacja ust należy do trudnego technicznie zabiegu i warto korzystać z usług prawdziwych specjalistów, jak np. http://beautymasters.pl. Gabinet zlokalizowany na warszawskim Ursynowie ma szeroką ofertę, a ceny usług sprawdzimy tutaj: https://www.beautymasters.pl/makijaz-permanentny-cennik