TANIEC W KLUBIE ? JAKI STYL TAŃCA JEST NAJLEPSZY?

Klubów i dyskotek w miastach takich jak Warszawa jest od groma, podobnie jak osób korzystających z tej formy rozrywki. Ale i tutaj nastąpiły drobne zmiany. Abstrahując od czasów naszych rodziców, kiedy na topie były potańcówki, coraz częściej w klubach można spotkać osoby, których ruch taneczny nie stanowią dziko pozlepiane gesty i kroki. Taniec coraz bardziej zyskuje na znaczeniu również w klubach.

Rosnąca popularność stylu latino również w naszym kraju, sprawiła, że coraz częściej na parkietach można spotkać osoby poruszające się w rytm klimatów latynoamerykańskich. Salsa jest preferowanym stylem tańca w klubach ze względu na to, iż do jej tanecznia nie jest wymagana duża ilość miejsca, w związku, z czym świetnie sprawdza się na wypełnionych po brzegi klubowych parkietach. Warto wiedzieć, że salsę możemy tańczyć w parach lub osobno, jako single. Ten styl taneczny pozwala na zwiększenie pewności siebie w przypadku mężczyzn, z kolei kobiety mogą za jago pomocą eksponować swoją kobiecość. Istotne jest, iż do tańczenia salsy nie jest wymagany specjalny strój i można ją tańczyć do różnego rodzaju muzyki.

Ciekawą propozycję dla miłośników dyskotek stanowi discofox.. To nurt taneczny zaprojektowany typowo pod dyskoteki i kluby. Technika ruchów i kroków jest banalnie prosta i nie wymaga szczególnego zaangażowania. Podczas tańca w klubie nie musimy trzymać się wszystkich zasad i kroków. Istotniejsza jest tutaj odpowiednia improwizacja. Discofox przeważnie tańczy się do szybkiej i rytmicznej muzyki, z kolei kroki tego tańca mogą również sprawdzić się w wolniejszy Zych piosenkach.

Warto wiedzieć, że taniec towarzyski to strzał w dziesiątkę, jeśli mamy na myśli jego naukę. Dzięki lekcjom w odpowiedniej szkole taneczecznej: https://agencjataneczna.pl/o-nas, mamy możliwość zaznajomienia się z różnymi stylami tanecznymi zarówno z tańcami standardowymi jak i latynoamerykańskimi. Pamiętajmy ze znajomość jakichkolwiek podstaw sprawi, że w klubie będziemy potrafili dostosować się do większości panujących tam warunków. Warto przypomnieć, że w szkołach tanecznych wiele zajęć opartych jest na wykorzystaniu własnych umiejętności w klubach lub na dyskotekach. Wszystko bazuje na wykorzystaniu połączeń różnych stylów muzycznych i praktycznym ich zastosowanie na parkiecie w klubie. Często inspiracje taneczne są czerpane z jive?a lub samby. Pamiętajmy, że kroki można zatańczyć praktycznie do każdej muzyki.

Zdolność do sprawnego przemieszczania się po parkiecie nie jest współcześnie trudna do osiągnięcia. W naszym kraju bardzo łatwo jest znaleźć szkoły tańca oferujące zajęcia, dzięki którym każdy parkiet w każdym klubie będzie należał do nas. Sprawdź poniższą bazę instruktorów. Znajdziesz tam zarówno propozycje dla par, jak i singli. I dowiesz się, jak tańczyć w klubie, by nasz taniec wyglądał rewelacyjnie: https://agencjataneczna.pl/pl/oferta/instruktorzy