Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu warto założyć czapkę

Legginsy i inne elementy odzieży sportowej uciskające zmniejszają wibracje mięśni, co prowadzi do zmniejszenia zmęczenia w trakcie ćwiczeń.

Takie ubrania mogą nawet pomóc nam pozbyć się nagromadzonego kwasu mlekowego w mięśniach, co pomaga nam uniknąć bolesnych zakwasów po intensywnych treningach. Wszystko to powoduje szybszy powrót do sił po zakończeniu ćwiczeń, ponieważ jest mniej bólu i zmęczenia, a można szybciej się w ten sposób zregenerować. To wszystko można osiągnąć dzięki dobrej parze legginsów lub skarpet kompresyjnych, ale znajdziemy również koszulki czy bieliznę uciskową dla osób uprawiających intensywne sporty. Zbyt obcisła i za ciasna odzież sportowa może ograniczać nam swobodę poruszania się, a elastyczne ubrania nie krępują ruchów, więc są odpowiednie do uprawiania wszystkich sportów i ćwiczeń, również siłowych. Warto wybierać ubrania w odpowiednim rozmiarze, aby nas nie uciskały, nie obcierały i nie blokowały swobodnego przepływu krwi. Skupienie się na ruchu jest ważne zwłaszcza podczas wykonywania ćwiczeń złożonych. Podczas ćwiczeń na świeżym powietrzu warto założyć czapkę

Możesz zrobić to źle, jeśli twoje ubranie jest ciasne, ograniczają ruch lub nie zapewnia odpowiedniego wsparcia mięśniom.

Dodatkowo sportowa odzież uciskowa i kompresyjna może pomóc w regeneracji po intensywnych ćwiczeniach. Jeśli ćwiczysz lub biegasz na dworze musisz ubierać się zupełnie inaczej, niż podczas treningu na sali gimnastycznej czy na siłowni. Przede wszystkim musisz zakładać dodatkowe warstwy wierzchnie w zależności od pory roku i pogody, przykładowo kurtkę przeciwdeszczową podczas wilgotnej aury, czy bluzę, kurtkę oraz bieliznę termiczną w czasie chłodów. Jeśli ćwiczymy w chłodniejszych miesiącach, przyda nam się under armour czapka czy opaska na głowę, rękawiczki, a z pewnością do osłony szyi i karku przed wiatrem i zimnym powietrzem możemy zastosować również komin. W cieplejszych miesiącach można wybrać czapkę z daszkiem, który osłoni nasze oczy przed słońcem, a jesienią pod kapturem kurtki czy bluzy przed deszczem. Takie akcesoria z pewnością pomogą nam się osłonić przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi podczas joggingu lub wędrówki.