Komora hiperbaryczna dla sportowców

Jeśli jesteś osobą zajmującą się zawodowo uprawianiem sportu różnego rodzaju urazy na pewno nie są ci obce, a ponadto wiesz jak ważna w Twoim zawodzie jest regeneracja sportowa. Jedną z metod, stosunkowo nową, która wspiera leczenia urazów związanych z uprawianiem sportu jest tlenoterapia hiperbaryczna, która dodatkowo wspomoże Cię podczas treningów.

Tlenoterapia dla sportowców w Słupsku

Szybka regeneracja dzięki komorze hiperbarycznej

Wysiłek fizyczny obciąża organizm i to wie każdy sportowiec, bez względu na to czy uprawia piłkę nożną w sposób zawodowy czy amatorski, jeździ na rowerze, gra w koszykówkę. Dlatego bardzo ważna po treningu czy meczu jest regeneracja o czym zawodowi sportowcy wiedzą doskonale. Jednak istotnym jest aby regeneracja przebiegała w sposób szybki i skuteczny. I tutaj nowoczesna tlenoterapia w Słupsku to zabieg z którego warto skorzystać, a efektem może być skrócenie czasu regeneracji nawet o 33%. Gdy dostarczysz tlen pod ciśnieniem do swoich komórek wspomożesz wzrost komórek macierzystych, regeneracja kości i chrząstek będzie przyśpieszona oraz zmęczenie minie szybciej.

Leczenie urazów

Każdy zawodowy sportowiec wie, że mniejsze urazy lub poważniejsze kontuzje są nieodzownym elementem jego życia sportowego. Zresztą urazy i kontuzje przydarzają się również osobom, które uprawianie sportu traktują jako sposób na to by przyjemnie spędzić czas wolny. Ponad 60% biegaczy, którzy ten sport uprawiają w sposób amatorski odnosi w ciągu roku mniejsze lub większe kontuzje. Dzięki godzinnej lub półtoragodzinnej tlenoterapii w komorze hiperbarycznej dostarczysz do krwi, osocza, płynów wewnątrzustrojowych znacznie więcej tlenu, tym samym przyspieszając leczenie różnego rodzaju urazów.

Przykładowo w komorze hiperbarycznej można leczyć:

  • uszkodzenia więzadeł
  • urazy spowodowane przez wstrząs mózgu
  • mechaniczne przeciążenie tkanek czyli zespół ciasnoty przedziałów powięziowych
  • mięśnie, które zostały nadwyrężone
  • uszkodzenia chrząstek
  • zmęczenie

Zwiększenie wydajności i wytrzymałości

W ostatnich czasach niezwykle popularne wśród sportowców są treningi, które są prowadzone w warunkach imitujących warunki wysokogórskie, a nazywają się one treningami hipoksycznymi. Dlatego dla sportowca taki trening jest ważny, ponieważ przebywanie w warunków wysokogórskich lub w warunkach imitujących takie warunki powoduje, że dostęp do tlenu jest ograniczony a to powoduje zwiększenie w naszym organizmie ilości krwinek czerwonych, które są odpowiedzialne za transport tlenu do naszych mięśni i narządów. Przebywanie w komorze hiperbarycznej daje efekty porównywalne z tymi, kiedy przebywamy w warunkach wysokogórskich. A więc dzięki tlenoterapii hiperbarycznej zwiększasz wytrzymałość, ogólną wydolność, a ryzyko wystąpienia kontuzji znacznie maleje.

Komora hiperbaryczna dla sportowców

Komora hiperbaryczna jako środek na poprawę koncentracji

Jest sprawą jak najbardziej naturalną, że znakomite wyniki w sporcie osiągamy nie tylko dzięki sile i technice, ale bardzo istotne są koncentracja i skupienie, dzięki czemu możesz osiągnąć maksymalna wydolność organizmu. Więcej o zaletach korzystania z komory hiperbarycznej przez sportowców można znaleźć w artykule https://komorahiperbaryczna.slupsk.pl/dla-sportowcow/, na stronie istnieje także możliwość umówienia się na zabieg tlenoterapii. Pobyt w komorze hiperbarycznej wykazał, że tlenoterapia w dużej mierze wpływa na poprawę koncentracji, eliminuje również zaćmę mózgu. Wielu popularnych sportowców regularnie korzysta z komory hiperbarycznej.

Wykorzystanie najnowszych technologii

Uprawiając sport korzystasz z najnowocześniejszych metod treningu jak również z wysokiej klasy sprzętu sportowego, stosujesz dietę ,a więc warto do swojego życia sportowego wprowadzić również tlenoterapię, która pomoże osiągać jak najlepsze wyniki. W Krakowskim Centrum Tlenoterapii pomagamy sportowcom w realizacji ich celów sportowych. Jeśli uprawiasz takie dyscypliny sportu jak między innymi sporty walki, sporty siłowe, bieganie, narciarstwo, piłkę nożną to koniecznie nas odwiedź. Najlepsi sportowcy świata korzystają z komory hiperbarycznej, więc dlaczego również nie Ty.