Hantle bitumiczne – jak wybrać

Przed odpowiedzią na pytanie jak wybrać odpowiednie hantle bitumiczne zacznijmy od tego czym one tak naprawdę są. Hantle bitumiczne zwane często zestawem hantli bitumicznych lub hantlami kompozytowymi są sprzętem sportowym, którego używają setki tysięcy, a może nawet miliony ludzi na świecie. Są świetną alternatywą dla, często droższych, hantli stalowych lub żeliwnych. Pozwalają na trening całego ciała. Ich budowa jest prosta i pozwala na regulację obciążenia. Hantle bitumiczne składają się z obciążeń bitumicznych umieszczonych na gryfach krótkich do hantli, a wszystko to jest zabezpieczone przed spadaniem – zaciskami śrubowymi lub sprężynowymi.

Zestaw hantli bitumicznych – wady i zalety

Zacznijmy od wad tego typu hantli ponieważ jest ich mniej i nie są one na tyle poważne, aby nie pozwalały na cieszenie się z takiego zestawu. Zobacz: https://sport-blast.pl/hantle-bitumiczne

Wady hantli bitumicznych:

  • mało kompaktowe wymiary – obciążenia bitumiczne zastosowane w zestawie hantli bitumicznych są sporych rozmiarów, przede wszystkim ich grubość pozostawia trochę do życzenia. Przez co można założyć ich mniej na gryf, niż w przypadku innych rodzajów obciążeń (na przykład żeliwnych).
  • mniejsza wytrzymałość – przeciwwskazane jest energiczne odkładanie, często zwane rzucaniem, hantli bitumicznych ponieważ uszkodzeniu może ulec powłoka zewnętrzna obciążeń co przyczyni się do wysypania wewnętrznego materiału.

Zalety hantli bitumicznych:

  • niska cena – hantle bitumiczne są odpowiednio tanie, dzięki czemu są świetnym wyborem na pierwsze hantle.
  • amortyzacja – zastosowanie sztucznej powłoki pozwala na amortyzację obciążeń i całych hantli w przypadku ich upadku.
  • powłoka sztuczna – dzięki zastosowaniu powłoki sztucznej nasze podłogi nie będą ulegać zniszczeniu przy przesuwaniu hantli po podłodze lub ich zbyt energicznym odłożeniu.
  • regulacja – hantle bitumiczne pozwalają na regulację obciążenia na gryfie, dzięki czemu dostosujemy je pod siebie lub pod aktualnie wykonywane ćwiczenie.

Wybór hantli bitumicznych – czym się kierować

Wybór zestawu hantli bitumicznych jest stosunkowo prosty, kierując się kilkoma wytycznymi dokonamy wyboru sprawnie i nie będziemy go żałować. Przede wszystkim opinie, jeżeli zapoznamy się z opiniami użytkowników, którzy wcześniej zakupili tego typu sprzęt dowiemy się o jego zaletach, wadach oraz tego jak naprawdę produkt wygląda. Drugim czynnikiem będzie cena, mimo że hantle bitumiczne są tanie, warto rozejrzeć się za odpowiednią ceną. Zbyt niska cena może oznaczać, że hantle bitumiczne są nieco słabszej jakości, ale oczywiście nie musi. Kolejną rzeczą na pewno będzie to czy takie hantle możemy w razie czego zwrócić. Pamiętajmy, że kupując przez Internet posiadamy prawo do zwrotu przez 14dni! 🙂

Hantle bitumiczne to świetny wybór sprzętu sportowego do treningu siłowego ze względu na swoją niską cenę, przystępność oraz bezpieczeństwo podczas treningów. Nie ma różnicy czy jesteśmy początkującym ćwiczącym, czy też weteranem siłowni.