Hurtownia części do klimatyzacji przemysłowej

Składowanie artykułów spożywczych wymaga przygotowania odpowiednich pomieszczeń chłodniczych, które będą obsługiwane przez agregaty chłodnicze, służące do utrzymywania odpowiedniej temperatury.

Możemy wybrać urządzenia różnej wielkości które będą obsługiwały różną powierzchnię. Rozwiązanie tego typu znajdziemy także w dużych magazynach, także w samochodach dostawczych oraz ciężarowych. Często są to dość skomplikowane urządzenia które wymagają wykorzystania nowoczesnej elektroniki która będzie stale monitorowała temperaturę.

Z jakich elementów składają się systemy klimatyzacji?

W chłodniach przemysłowych wykorzystuje się obecnie bardzo wydajne systemy pozwalające na utrzymanie odpowiedniej temperatury powietrza. W skład systemów tego typu wchodzą przykładowo skraplacze, które spotkamy także w tradycyjnej klimatyzacji którą możemy znaleźć w naszym domu czy też w samochodzie. Systemy chłodnicze można dostosować do powierzchni, wydajność powinna być przeliczone na metry kwadratowe, dodatkowo budynki w których będziemy przechowywali przykładowo artykuły spożywcze powinny być odpowiednio izolowane oraz monitorowane. Rozmieszczenie dużej ilości czujników pozwoli na szybkie szybką reakcję w przypadku spadku temperatury w pewnej części pomieszczenia. Aby utrzymać stałą temperaturę ważna może być także odpowiednia wentylacja oraz odległości pomiędzy poszczególnymi półkami.

Cyrkulacja powietrza powietrza będzie ważna w przypadku kiedy przechowujemy warzywa i owoce, systemy chłodnicze będą połączone także systemami które będą sprawiały powietrze w ruch. Wykorzystanie odpowiednich wentylatorów pozwoli na obieg powietrza, wyrównanie temperatury w różnych częściach pomieszczeń. Wentylator składa się z wielu podzespołów,k będą to silniki, śmigła wentylacyjne, różnego rodzaju wentylatory nawiewu. W systemach chłodniczych powinny być wykorzystane odpowiednie przewody, rury które mogą posiadać także izolację. Będzie nimi doprowadzany czynnik chłodniczy, który konieczny jest do uzyskania odpowiedniej temperatury. W przypadku kiedy chcemy obniżyć temperaturę powietrza w mniejszym pomieszczeniu wówczas można zastosować przykładowo chłodnicę podsufitową, najczęściej będzie to model służący do obsługi jednego pomieszczenia. Możemy wybrać wentylatory o różnej wydajności, która wyrażona jest w kilowatach, często posiadają także opis parametrów które określa przepływ powietrza w metrach sześciennych na godzinę.

Agregaty chłodnicze działają na zasadzie kompresji lub też absorbowania pary, w tym przypadku stosuje się parownik ,który wykorzystuje czynnik, często jest to freon znajdujący się w stanie ciekłym. W momencie kiedy czynnik pobiera energię cieplną zaczyna parować, wówczas trafia do skraplacza, gdzie oddaje zgromadzone ciepło. Następnie czynnik roboczy jest transportowany do zaworu, w tym przypadku obniża się ciśnienie, po czym trafia on z powrotem do parownika. Proces powtarzany jest cyklicznie, ten sposób możemy obniżać temperaturę powietrza. Niska temperatura powinna towarzyszyć niektórym procesem produkcyjnym, stworzenie odpowiednich warunków pracy będzie istotne w przypadku produkcji leków czy też różnych środków chemicznych.

Hurtownia części do klimatyzacji przemysłowej

Jaką rolę odgrywa skraplacz?

Bardzo ważnym elementem każdego systemu chłodzenia jest skraplacz, często zbudowany z kilku przegród, specjalnych stref, gdzie początkowo wprowadzona para wodna zostaje schłodzona do temperatury przechodząc w stan ciekły. Następnie ciecz jest chłodzona, wówczas może powrócić do obiegu. Dostępne są skraplacze powietrzne oraz wodne w zależności od rodzaju chłodziwa, możemy wyróżnić także skraplacze płytowe, lamelowe oraz drutowe. Znajdziemy je w różnych urządzeniach chłodniczych zarówno przemysłowych jak również w klimatyzacji samochodowej. Skraplacze często posiadają dość skomplikowane wymienniki ciepła, które składają się z rur aluminiowych, miedzianych, możemy także znaleźć tu elementy ocynkowane. Zakres temperatur w jakich mogą pracować skraplacze wynosi najczęściej od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza czyli temperatur charakterystycznych dla polskiego klimatu.

Wiele części zamiennych do systemów klimatyzacji znajdziemy na stronie https://hurtownia.promaster.pl/, mogą być to podzespoły do chłodni przemysłowych, agregatów chłodniczych, także części dla klimatyzacji samochodowej oraz wentylacji.