Jak działa dystrybutor paliwa

Każdy dystrybutor paliwa powinien wiele koniecznych części, takich jak pistolet, który umieszczamy we wlewie paliwa naszego pojazdu.

Znajdziemy tam także przepływomierz, dzięki któremu wiemy ile paliwa należy wlać do baku, kiedyś były w nich liczniki mechaniczne. Obecnie dystrybutory posiadają liczniki elektroniczne, posiadają także system, który uniemożliwia nalania zbyt dużej ilości paliwa do baku. Tego rodzaju rozwiązania znajdziemy nie tylko na stacjach paliw, ale także wszędzie tam gdzie wykorzystuje się duże ilości paliwa, przykładowo w gospodarstwach rolniczych, czy też w firmach transportowych. Działanie całego systemu jest dość proste, pompa pobiera paliwo ze zbiornika, i podaje je przez dystrybutor do baku naszego pojazdu. W naszym samochodzie również znajdziemy pompy, które będą przenosiły paliwo z baku do silnika. Nowoczesne układy wtrysku paliwa rozwijają się równolegle z układami oczyszczania spalin, a wybór technologii oczyszczania spalin wpływa na wymagania stawiane układowi wtrysku paliwa.

W przypadku nowych norm, konieczne jest takie projektowanie aut, aby zmniejszać emisje szkodliwych substancji.

Ponieważ przyszłe przepisy dotyczące emisji prawdopodobnie skoncentrują się na utrzymaniu obecnych poziomów przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO2 i zużycia paliwa, nacisk zostanie położony na środki mające na celu zmniejszenie strat oraz poprawę wydajności spalania. Układy paliwowe będą musiały nadal być elastyczne, zwłaszcza w odniesieniu do możliwości wielokrotnego wtrysku. W miarę zmniejszania się ilości iniekcji w mniejszych iniekcjach, więc dokładność iniekcji, w odniesieniu do prędkości i powtarzalności otwierania i zamykania igły wzrośnie, aby zapewnić zminimalizowanie zmienności iniekcji do iniekcji i iniekcji do inżektora. Może to wymagać systemów, które kontrolują igłę dyszy wtryskowej bardziej bezpośrednio niż niektóre systemy o dużej wytrzymałości obecnie. Niewielkim zmianom może ulegać także samo paliwo, przez co może wystąpić konieczność nieznacznych modyfikacji w dystrybutorach paliwa. Jednak raczej wątpliwe aby zmieniły się także takie elementy jak przykładowo pistolet do oleju, czy też inne elementy dystrybutora.