Wszystko o budowaniu mięśni

Budowanie mięśni od dawna jest uważane za część myślenia kulturysty, ale prawda jest taka, że ??każdy może budować swoje mięśnie i stać się silniejszym. Używając właściwych skutecznych technik, dobrze jedząc i myśląc pozytywnie, możesz budować mięśnie, jak również każdy kulturysta. Oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc.

Podczas podnoszenia ciężarów wolno wykonuj ruchy. Poruszanie się zbyt szybko wykorzystuje rozpęd ciała, zamiast pozwolić mięśniom wykonywać pracę. Podobnie, nie huśtajcie ciężarów, ponieważ to powstrzymuje izolowany mięsień od wykonywania pracy. Dlatego powolne wydaje się być. Izolowany mięsień wykonuje swoją pracę!

Nigdy nie pomijaj ćwiczeń rozgrzewkowych, gdy pracujesz nad zwiększeniem masy mięśniowej. Gdy mięśnie stają się mocniejsze, są bardziej zestresowane i podatne na zranienia. Ogrzanie mięśni przed ich wywieraniem jest kluczowym czynnikiem unikania obrażeń. Ćwicz lekko przez około 5 do 10 minut i wykonaj około 3 lub 4 rozgrzewkowe zestawy światła do intensywności pośredniej przed rozpoczęciem poważnego podnoszenia.

Somatodrol poznaj opinie

Spożywaj więcej kalorii każdego dnia. Jeśli próbujesz uzyskać trochę masy mięśniowej, będziesz musiał jeść więcej. Upewnij się, że te kalorie pochodzą ze zdrowej żywności, nie pozwól sobie na wypełnienie tylko śmieciami, to w ogóle ci nie pomoże.

Chociaż ruchy izolacyjne, które wymagają tylko tego, aby poruszać się jednym stawem są ważne, nie powinieneś zbyt często wykonywać tego typu ćwiczeń. Na pewno nie chcesz robić ich więcej niż ćwiczenia złożone. Najlepszym czasem na skorzystanie z tych ruchów jest koniec treningu.

Rozciągaj się przez kilka minut po treningu, aby ułatwić naprawę mięśni. Trzymanie przez trzydzieści sekund ćwiczeń wystarcza młodszym ćwiczącym w wieku poniżej czterdziestu lat. Dla osób po 40 roku życia odcinki powinny trwać co najmniej 60 sekund. Ta metoda rozciągania pomaga uniknąć obrażeń po ćwiczeniach budujących mięśnie.

Jeśli próbujesz zwiększyć masę mięśniową, upewnij się, że w diecie jest dużo białka. Białko jest jednym z podstawowych budulców mięśni, a jedzenie zbyt mało może spowodować utratę mięśni, pokonując cel powiększania się. Powinieneś spożywać maksymalnie jeden gram białka na kilogram, który ważysz.

Kiedy zaczynamy program budowania mięśni, wiele osób zwiększa ilość białka, które konsumują zbyt wcześnie. Może to zwiększyć liczbę kalorii, a jeśli nie ćwiczysz wystarczająco, możesz przytyć. Zamiast tego należy stopniowo zwiększać ilość spożywanego białka. Co kilka dni zwiększ ilość o kilkaset kalorii. W ten sposób twoje ciało będzie w stanie zmienić te dodatkowe kalorie w mięśnie, a nie w tłuszcz.

Wykonywanie przysiadów jest niezbędne do rutynowych procedur podnoszenia. Squat zawiera wiele różnych grup mięśni. Aktywowane są nie tylko mięśnie glute i quad, ale także dolny odcinek pleców, ścięgna, rdzeń i ramiona. Ludzie, którzy regularnie robią przysiady, mają więcej masy mięśniowej niż ci, którzy tego nie robią.

Jeśli zdecydowałeś się pracować nad budową masy mięśniowej, najpierw porozmawiaj ze swoim lekarzem. Podczas ćwiczeń można poprawić prawie każdy rodzaj ciała, istnieje kilka warunków, które wymagają, aby uniknąć niektórych rodzajów ćwiczeń. Większość z nich związana jest z chorobami serca i ciężkim liftingiem.

Wykonuj reżim podnoszenia co drugi dzień. Po intensywnym treningu proces syntezy białek może zająć do 48 godzin. Innymi słowy, twoje ciało buduje mięśnie do dwóch dni po treningu, a ćwiczenia, kiedy twoje ciało wciąż się regeneruje, mogą zniweczyć twoją ciężką pracę. Ciesz się dniem odpoczynku – pomoże to zmaksymalizować twoje wyniki.

Węglowodany są twoim przyjacielem, gdy starają się budować masę mięśniową. Kiedy ćwiczysz ciężko, twoje ciało zużywa znaczne ilości węglowodanów, które napędzają twoje ciało i utrzymują cię w ruchu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości węglowodanów do napędzania ćwiczeń, twoje ciało rozpadnie mięśnie na białko, abyś mógł kontynuować, a stracisz masę.

Weź te wskazówki i wykorzystaj je jako trampolinę do zdrowszego życia z większą ilością mięśni. Nie musisz być kulturystą, aby korzystać z tych metod, ale nawet kulturyści mogą korzystać z informacji zawartych w tym artykule. Zbuduj te mięśnie i bądź dumny z osiągniętych wyników.