Przy jakich schorzeniach stóp warto nosić wkładki ortopedyczne?

Coraz częściej mówi się o tym, by nosić wkładki ortopedyczne.

Przy jakich dokładnie schorzeniach stóp wkładki mogą nam pomóc? Sprawdzamy!

Wkładki ortopedyczne na haluksy

Na pewno wkładki ortopedyczne mogą przydać się przy haluksach, czyli deformacji stawu śródstopno-paliczkowego palucha. Początkowo haluksy mogą powodować tylko niewielkie dolegliwości bólowe, ale w chwili, gdy deformacja postępuje, a my nic nie robimy w tym kierunku, to można zauważyć narośl na paluchu oraz odchylenie boczne. Nie dość, że to wygląda nieestetycznie, to jeszcze powoduje dyskomfort przy chodzeniu. Aby ukoić ból, a przy tym wesprzeć walkę z haluksami, warto sięgnąć po https://formthotics.waw.pl/buty-na-haluksy/. Dzięki nim wykonywanie ruchów nie będzie tak dokuczliwe, a ból odczuwalny.

Przy jakich schorzeniach stóp warto nosić wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne na ostrogi piętowe

Wkładki ortopedyczne sprawdzą się również przy ostrogach piętowych. Z czym tym razem mamy do czynienia? Ze stanem zapalnym rozcięgna podeszwowego, które charakteryzuje się naroślą w kształcie haczyka oraz dolegliwościami bólowymi w czasie wykonywania ruchów. Z biegiem czasu stan zapalny daje o sobie coraz bardziej znać, a wykonywanie nawet podstawowych ruchów niesie ze sobą ból. Aby uśmierzyć wszystkie dolegliwości bólowe, warto sięgnąć po wkładki ortopedyczne. Nie dość, że będą hamowały dolegliwości bólowe, to jeszcze wesprą walkę z ostrogą piętową.

Wkładki ortopedyczne na stopę cukrzycową

Stopa cukrzycowa to przypadłość charakterystyczna dla cukrzyków. Do jej rozwinięcia zwykle dochodzi, gdy cukrzyk nie przestrzega diety, jak również wtedy, gdy nie ma dobrze dobranej dawki insuliny. W przypadku stopy cukrzycowej należy szczególnie zadbać o swoje stopy, ponieważ wszystkie rany, zadrapania, czy uszkodzenia skóry mogą być trudne do wygojenia. Dlatego warto dobierać odpowiednio obuwie, a także sięgać po produkty, które zwiększą bezpieczeństwo i komfort w czasie chodzenia. Do takich rozwiązań można zaliczyć właśnie wkładki ortopedyczne, które podnoszą komfort w czasie chodzenia, łagodzą wszystkie dolegliwości bólowe, a przy tym pozwalają dbać o stan stóp.