Rozwijaj swój najlepszy ogród w historii

Czy kiedykolwiek próbowałeś uprawiać własne warzywa w przydomowym ogródku? Wraz z rosnącą tendencją do samowystarczalności i prowadzenia „bardziej ekologicznego” stylu życia, wiele osób znalazło sposoby na dostarczanie własnych warzyw, owoców i jajek, bezpośrednio z własnego podwórka.

Życie z ziemi nie jest tak trudne, jak myślisz, wystarczy trochę wiedzy, trochę miejsca i kilka paczek nasion, aby zacząć.Jeśli sadzisz warzywa, wybierz odmiany, które nie wymagają przetwarzania, aby je zachować. Na przykład słodkie ziemniaki i cebula będą przechowywane przez miesiące, o ile będą chłodne i suche, bez dodatkowej pracy z Twojej strony. Zmniejsza to ilość czasu, którą musisz spędzić po zbiorach.Bądź realistą, jeśli chodzi o rodzaje roślin, które możesz uprawiać w swoim ogrodzie. Jeśli dana roślina zawiodła cię w przeszłości, nie próbuj jej ponownie. Potrzebujesz odpowiedniego rodzaju klimatu, gleby i stosunku słońca do cienia dla niektórych roślin. Jeśli go nie masz, żaden wysiłek nie sprawi, że te rośliny odniosą sukces. Realistyczny wybór zwiększy Twoje plony, jednocześnie zmniejszając wysiłek.Podczas wyrywania rośliny wieloletniej należy zacząć kopać w jej linii kroplowej. Wykop rów wokół rośliny i wytnij wszystkie korzenie, które wystają poza ten rów. Możesz związać pędy razem, aby uniknąć uszkodzenia rośliny podczas procesu. Gdy wszystkie korzenie zostaną odcięte, ostrożnie podnieś roślinę za jej główną łodygę.Użyj roztworu składającego się z połączenia alkoholu, wody i octu, aby usunąć osady soli, które mogą gromadzić się w glinianych naczyniach. Spryskaj doniczki i zetrzyj szczoteczką, najlepiej plastikową. Rozwijaj swój najlepszy ogród w historii

Pozwala to na ponowne wykorzystanie tych glinianych garnków! Upewnij się jednak, że garnki są suche przed ich użyciem.Odchwaszczaj ogród często i wcześnie.

Zaplanuj harmonogram chwastów w ogrodzie co najmniej trzy razy. Pierwsza powinna nastąpić od pięciu do siedmiu dni po siewie, a potem znowu od siedmiu do dziesięciu dni. Trzeci raz powinno nastąpić 3-4 tygodnie po posadzeniu, do tego czasu rośliny powinny być wystarczająco dobrze ukorzenione, aby dodać ściółkę i wystarczającą ilość liści, aby zacienić powierzchnię.Wybierając rośliny do swojego ogrodu, wybieraj rośliny pochodzące z Twojego regionu geograficznego. Rośliny pochodzące z Twojego regionu naturalnie dobrze sobie poradzą w Twoim ogrodzie, ponieważ są już dostosowane do Twojego klimatu. Kiedy sadzisz rodzime rośliny, nie zaskoczą Cię żadne nieoczekiwane rezultaty, gdy Twoje rośliny dojrzeją.Aby mieć pewność, że drzewo nie stanie się problemem z wiekiem, zastanów się, jaki będzie rozmiar, zanim je posadzisz. Idealne miejsce dla drzewka może nie być dobrym miejscem dla drzewa kilka lat później. Należy szczególnie uważać, aby nie sadzić drzewa zbyt blisko domu, ponieważ korzenie mogą spowodować uszkodzenia.Aby wcześniej stworzyć bogatą w składniki odżywcze glebę do swojego ogrodu, zbierz nieużywane części ryb i zakop je w ziemi. Pozostaw nietknięte części ryby w glebie tak długo, jak to możliwe przed zasadzeniem na niej. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy zakopać części ryby co najmniej 8 cali w ziemi.Pomyśl tylko o pięknych żniwach, które możesz dodać do stołu jadalnego ze swojego ogrodu. Nie wspominając o przyjaznym dla środowiska wpływie uprawy własnej żywności. Utrzymanie osobistego ogródka warzywnego może zapewnić Twojej rodzinie jedzenie po niskich kosztach – i poczekaj, aż będziesz delektował się niesamowitym smakiem warzyw zebranych prosto z rośliny. Produkty kupione w sklepie nigdy nie smakowały tak dobrze!