Wypadanie włosów: przewodnik, jak temu zapobiegać

W świecie wypadania włosów emocje mogą być nieco drażliwe.

Jeśli patrzysz w lustro, widzisz znaki, które powodują, że martwisz się o swoje zamki, to masz szczęście. Ten artykuł zawiera przydatne wskazówki, które pomogą Ci pokonać lub zamaskować wypadanie włosów.Ponieważ istnieją pewne schorzenia i choroby skóry, które mogą powodować wypadanie włosów, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jeśli doświadczasz wypadania włosów wykraczającego poza normalne jest skonsultowanie się z dermatologiem. On lub ona będzie w stanie powiedzieć Ci, czy masz chorobę skóry lub czy wypadanie włosów jest spowodowane czymś innym. Wiedza to połowa sukcesu.Jeśli doświadczasz wypadania włosów, emocjonalnie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu sobie z tym poradzić. Wiedz, że to zupełnie normalne i że nie jesteś sam. Ponieważ wszyscy się starzejemy, w pewnym momencie wszyscy doświadczamy utraty włosów. Przyjmij to i kochaj siebie za to, kim jesteś, a nie za to, jak wyglądasz.Rozważ przeszczep włosów, aby skorygować wypadanie włosów. Zabieg ten jest wykonywany przez specjalistę, zwykle u mężczyzn w wieku powyżej 35 lat. Mieszki włosowe z tyłu głowy są usuwane chirurgicznie i wszczepiane w łysych obszarach. Chociaż jest to kosztowne, przeszczepy włosów zapewniają trwałe, naturalnie wyglądające rozwiązanie tego dokuczliwego problemu.Zmodyfikuj sposób, w jaki obchodzisz się z włosami po prysznicu, aby ograniczyć ich wypadanie. Po prostu osusz włosy, owijając głowę miękkim ręcznikiem, zamiast szorstko wycierać je ręcznikiem. Suszarka do włosów może wydawać się lepszym rozwiązaniem niż używanie ręcznika, ale może spowodować jeszcze większe szkody. Jeśli musisz, używaj go na małym ogniu.Płynna palma sabałowa skutecznie przeciwdziała wypadaniu włosów. Ten produkt pomaga utrzymać niski poziom DHT, zmniejszając wypadanie włosów, zmniejszając działanie tego męskiego hormonu. Wypadanie włosów: przewodnik, jak temu zapobiegać

Aby to zrobić, usuń sok z tego owocu, a następnie użyj go na włosach.Jedną z przydatnych strategii na zmniejszenie wypadania włosów jest codzienne masowanie skóry głowy.

Masowanie skóry głowy wspomaga krążenie krwi do mieszków włosowych, a także pomaga w dostarczaniu składników odżywczych do skóry głowy. Podczas masowania skóry głowy połóż obie ręce na głowie i powoli poruszaj palcami okrężnymi ruchami.Istnieją dwa zatwierdzone przez FDA leki, Minoksydyl i Finasteryd, do leczenia dziedzicznego wypadania włosów (łysienie androgenowe). Minoksydyl (Rogaina) można kupić bez recepty. Należy go spryskiwać lub wcierać w skórę głowy dwa razy dziennie. Na Finasteryd (Propecia) potrzebna jest recepta. Finasteryd nie jest zatwierdzony dla kobiet. Występuje w tabletkach, które należy przyjmować raz dziennie.Szampon zwiększający objętość może być Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chcesz dodać swoim włosom zdrowego doładowania. Niektóre wypadanie włosów można naprawić za pomocą rozwiązań kosmetycznych, a praca z szamponem zwiększającym objętość może być fantastycznym sposobem, aby włosy wyglądały na pełne, bogate i sławne, nawet jeśli tak nie jest.Aby zapobiec wypadaniu włosów, upewnij się, że masz wystarczającą ilość białka w swojej diecie. Aby utrzymać włosy tak zdrowe, jak to możliwe, staraj się jeść dużo produktów bogatych w białko tak często, jak to możliwe. Niektóre dobre źródła pokarmów bogatych w białko to jajka, owoce morza, kiełki fasoli, migdały i ryby.Jeśli masz zamiar rozpocząć rundę chemioterapii, wypadanie włosów może być niepożądanym efektem ubocznym. Jeśli obawiasz się wypadania włosów, porozmawiaj ze swoim lekarzem lub onkologiem o koktajlu leków, który będziesz przyjmować. Poproś, aby zbadał mieszankę leków chemioterapeutycznych, które zapewnią kurczenie się guza z mniejszymi szansami na wypadanie włosów. Zapobieganie wypadaniu włosów może naprawdę poprawić perspektywy pacjenta chorego na raka!Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić, jeśli musisz poradzić sobie z wypadaniem włosów. W tym artykule przedstawiono niektóre z najlepszych opcji. Wypróbuj kilka i zobacz, które z nich są dla Ciebie najlepsze. Po prostu wiedz, że podczas walki z wypadaniem włosów pewność, którą przypisujesz swoim warkoczom, naprawdę pochodzi z wnętrza.