Protetyk pomoże z problemami zębów i szczęki

Protetyka to specjalność stomatologiczna, dotyczy diagnozy, planowania leczenia, rehabilitacji i utrzymania funkcji jamy ustnej, komfortu, wyglądu i zdrowia pacjentów ze stanami klinicznymi związanymi z brakami lub niedoborem zębów lub tkanek jamy ustnej i szczęki.

Protetyk specjalizuje się się w leczeniu problemów dentystycznych i twarzy, które wymagają przywracania brakujących struktur zębów i szczęki. Protetyk jest wysoko wyszkolony w zakresie implantów dentystycznych, koron, mostów, protez, zaburzeń skroniowo-żuchwowych i innych.
Czym różni się protetyk od innych dentystów i specjalistów dentystycznych? Termin ?prostho? oznacza wymianę, a ?dontist? oznacza zajęcie się zębami. Zasadniczo protetycy są uznanymi ekspertami, gdy cokolwiek trzeba wymienić w ustach. Może to obejmować pojedynczy ząb, wiele zębów lub wszystkie zęby i dziąsła w jamie ustnej. Podczas gdy wielu innych dentystów może wykonywać niektóre z tych zabiegów, protetycy są specjalistami zajmującymi się całościową opieką jamy ustnej. Protetycy posiadają szeroką wiedzę w zakresie odbudowy i wymiany zębów.

Protetycy są uważani za liderów leczenia stomatologicznego. Regularnie prowadzą zespoły lekarzy dentystów ogólnych, specjalistów i innych pracowników służby zdrowia, którzy opracowują rozwiązania dla potrzeb dentystycznych. Któż z nas nie chciałby nieustannie cieszyć się doskonale wyglądającymi i niezwykle zdrowymi zębami, które dodatkowo cieszyłyby oko nieskazitelną bielą. Niestety z różnych powodów, bardzo duża część osób zostaje pozbawiona możliwości cieszenia się pełnym zdrowiem i wspaniałym wyglądem swoich zębów, dla właśnie takich osób idealnym rozwiązaniem są Implanty. Dają one możliwość szybkiego oraz efektownego uzupełnienia wszelkich braków w jamie ustnej, dzięki czemu na nowo można cieszyć się wspaniale prezentującym się uśmiechem. Dzięki ich użyciu uzupełnić można pojedyncze braki, odtworzyć całość uzębienia pacjenta. Zabieg wykonać można w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych oraz klinikach dentystycznych. Potrzebne będą oczywiście profesjonalne materiały protetyczne które można nabyć tylko w wyspecjalizowanych sklepach.