Pomoc profesjonalnych agencji w zakresie obsługi celnej

Obecnie wielu przedsiębiorców prowadzących działalność produkcyjną, handlową czy też transportową, coraz chętniej decyduje się na obsłudze partnerów działających nie tylko poza naszym krajem w obrębie Unii Europejskiej, ale również poza granicami tej wspólnoty.

Wiąże się to z koniecznością załatwiania różnych spraw i formalności o charakterze celnym. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich istotnych spraw oraz usług agencji celnych, które udzielają wsparcia w zakresie załatwiania różnych ważnych formalności.

Pomoc profesjonalnych agencji w zakresie obsługi celnej

Co warto wiedzieć o obsłudze celnej oferowanej przez fachowców?

Przede wszystkim należy pamiętać, że przedsiębiorca dokonujący eksportu towarów poza Unię Europejską jest zobowiązany do dokonania odprawy celnej oraz zgłoszenia przewożonych dóbr w specjalnym systemie ECS. Pozwala on na wymianę informacji i zgłoszeń w obrębie wszystkich krajów UE. Sama odprawa obejmuje kontrolę towarów oraz ich dokumentów pod kątem zgodności ze zgłoszeniami i innymi istotnymi wymaganiami. Formalności z zakresu takich odpraw można sobie ułatwić dzięki korzystaniu z usług profesjonalnych agencji celnych.

Nowoczesne agencje celne zatrudniają wykwalifikowanych fachowców, którzy są w stanie zapewnić kompleksową obsługę odpraw przesyłek transportowanych drogami, koleją, pocztą, trasami morskimi oraz lotniczymi, niezależnie od zastosowanej procedury celnej. Tacy fachowcy zajmują się na przykład sporządzaniem i wysyłaniem elektronicznych zgłoszeń do systemów celnych ECS albo NCTS, pomagają w pobieraniu próbek i innych czynnościach celnych, wspierają w zakresie tworzenia międzynarodowych listów przewozowych czy też pocztowych deklaracji celnych.

Profesjonalna i kompleksowa obsługa celna to bardzo istotny atut nowoczesnych agencji. Są one w stanie znacznie odciążyć przedsiębiorce, który nie musi się martwić koniecznością załatwiania wielu formalności tylko może skupić się na swojej pracy, a sprawy formalne zostaną załatwione w jego imieniu w sposób zgodny z przepisami, które ulegają częstym zmianom.