Pomysły na prezent mikołajkowy dla dzieci

Szybkimi krokami zbliża się jeden z ulubionych i najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dzień w roku ? 6 grudnia, czyli Mikołajki.

Dzień, w którym dzieci ? zarówno te najmniejsze, jak i nieco starsze, z utęsknieniem oczekują na Świętego przynoszącego prezenty. Dzieci czekają z niecierpliwością, natomiast rodzice mają dylemat ? co kupić pociechom? Jakie prezenty wybrać? Podpowiadamy kilka sprawdzonych pomysłów.

Dla najmłodszych dobrze jest wybrać różnego rodzaju klocki. Gwarantują one świetną zabawę na długie godziny, a przy tym służą rozwojowi intelektualnemu dzieci, ucząc je logicznego myślenia, wyciągania wniosków, a także sprawności manualnej.

To dobry pomysł zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Dobrą propozycją są również różnego rodzaju artykuły malarskie, takie jak duże pudełko kredek i farb, niezwykłe kolorowanki czy nawet mała sztaluga. Artykuły te pozwolą dziecku świetnie spędzić czas, a kto wie, może również rozbudzą w nim nową pasję i ukształtują przyszłego artystę? Inne sprawdzone prezenty to ciekawe książki, lalki dla dziewczynek i samochody dla chłopców, a także różnego rodzaju gry planszowe, które z pewnością zapewnią rozrywkę nie tylko dziecku, ale całej rodzinie.

Poza zakupem zabawek, dobrze jest również pomyśleć o czymś bardziej praktycznym, na przykład ciepłej czapce, rękawiczkach czy kapciach.

Z pewnością szalik z ulubioną postacią z bajek lub wyjątkowo ciepłe buty zdrowotne dla dzieci będą świetnym i bardzo praktycznym podarunkiem dla dziecka. Co ważne, kapcie, mimo że profilaktyczne, czyli zapobiegające wadom postawy i stóp, są dostępne w wielu kolorach, wzorach oraz z wizerunkiem bajkowych postaci. Dzięki temu każdy maluch ucieszy się z takiego prezentu i będzie chętnie zakładał tak ładne, kolorowe i przede wszystkim wygodne buciki.

Oryginalnym, a przy tym polecanym pomysłem na prezent na Mikołajki są również z całą pewnością różnego typu kursy i szkolenia. Rodzice coraz częściej obdarowują dziecko kuponem uprawniającym do uczestnictwa w kursie tańca, jazdy konnej, ceramiki czy innego hobby, o którym dziecko marzy lub w którym powoli zaczyna już stawiać pierwsze kroki. Taki podarek na pewno ucieszy pociechę.

Pamiętajmy, że Mikołajki to święto niezwykle ważne i oczekiwane przez dzieci. Dlatego po prostu należy w tym dniu podarować coś dziecku, nawet jeśli nie możemy przeznaczyć na ten cel wielu środków. Ważne, by pamiętać o dziecku i o tym, by sprawić mu niespodziankę. Brak prezentu będzie z pewnością bardzo smutnym, doprowadzającym do łez doświadczeniem dla malucha. Nie wolno więc do tych łez dopuścić!